کد خبر: 129395
A

منصور پویان، رییس شورای تامین‌کنندگان دام، با بیان اینکه کمبودی در عرضه گوشت وجود ندارد، گفت: «با وجود فراوانی تامین و عرضه گوشت، قیمت برخی اقلام گوشت گرم بالاست به طوری که تقاضای چندانی وجود ندارد.»

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به زایش های مناسب و فراوانی گوشت منجمد کمبودی در عرضه نداریم.

منصور پوریان گفت: با وجود فراوانی تامین و عرضه گوشت، قیمت برخی اقلام گوشت گرم بالاست به طوری که تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد.

به گفته او، علی رغم فراوانی گوشت منجمد گوساله و گوسفند و برخی اقلام گوشت گرم مشکلی در بحث تامین نداریم و واردات ۱۰ هزار تن گوشت گرم گوسفندی هیچ ارتباطی به کمبود عرضه ندارد و تنها به منظور تنظیم بازار وارد شده است.

بررسی‌ها از سطح میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو گوشت منجمد گوسفندی تنظیم بازار ۱۱۰ هزار تومان، لاشه گوسفندی ۱۱۶ هزار تومان، ران گوسفندی بسته بندی ۱۴۰ هزار تومان و چرخ کرده ۱۲۰ هزار تومان است.

پوریان قیمت هر کیلو بره نر کشتاری را ۶۸ هزار تومان، گوساله نر کشتاری را ۶۵ هزار تومان، لاشه گوسفندی را ۱۳۰ هزار تومان و گوشت منجمد را ۱۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

شورای تامین کنندگان دام معتقد است که اختلاف قیمت هر کیلو گوشت منجمد با گرم تنها باید ۱۰ هزار تومان باشد که با اعمال نظارت دقیق مسئولان انتظار می رود این فاصله کاهش یابد.

این مقام مسئول گفت: با توجه به زایش های مناسب دام و مازاد روی دست تولیدکننده انتظار می رود که برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد تا در کنار واردات، صادرات داشته باشیم.

سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران می گوید با توجه به عرضه گوشت گرم و منجمد گوسفندی و گوساله با نرخ مصوب از محل ذخایر تولید داخل و واردات، کمبودی در عرضه نداریم و همچنان آرامش بر بازار گوشت ماه رمضان حاکم خواهد بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر