کد خبر: 129767
A
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان:

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان گفت: با قیمت کنونی دلار بعید است که صرفه داشته باشد کسی با ارز آزاد اتومبیل را خریداری کرده و باضافه هزینه گمرکی وارد کشور کند زیرا قیمت‌ها صددرصد بالا می‌رود.

به گزارش دیده بان ایران؛ حمیدرضا قندی درباره آخرین وضعیت قیمت خودرو در کشور اظهار داشت: هنوز تریلی‌های حامل خودروها را به استان‌ها از جمله اصفهان انتقال نداده‌اند و معاملات زیادی هم انجام نشده که وضعیت بازار خودرو مشخص شود اما همه ساله در فروردین قیمت‌ها نسبت به قبل تا حدی رشد می‌کند. باید توجه داشت که ماشین صفر کیلومتر در بازار کم است

وی افزود: اگر اعتصاب تریلی‌های حامل که خودرو صحت داشته باشد این احتمال وجود دارد که در سطح شهرستان‌ها با کمبود خودروی صفر مواجه شویم، در هر حال مصرف‌کننده خودروی صفر در بازار وجود دارد اما اتومبیل صفر هنوز دیده نمی‌شود و خریداران منتظر ماشین مدل 1401 هستند.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان در ادامه تصریح کرد: 90 درصد کمبود عرضه به خودروسازان مربوط می‌شود مسئله بعدی هم اینکه 20 تا 30 درصد مصرف‌کنندگان هم اتومبیل‌های خریداری‌شده را برای فروش وارد بازار نمی‌کنند، برخی نیز احتکار خانگی دارند و ماشین‌ها به سمت پارکینگ منازل می‌روند تا در آینده قیمت‌ها مشخص شود که این هم روی بازار تاثیرگذار است.

وی با اشاره به آخرین قیمت برخی خودروهای مدل 1401 گفت: در حال حاضر پژو پارس سال 295 میلیون تومان، پارس تیوفایو 360 میلیون تومان، پژو 206 تیپ دو 283 میلیون تومان، دنا اتوماتیک توربوی فول 480 میلیون تومان و پژو 207 پانارومای دنده‌ای با نرخ 383 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

قندی در ادامه با بیان اینکه خودروهای مدل 1401 کارخانجات سایپا هنوز وارد بازار اصفهان نشده‌اند، افزود: اکنون تیبا دو مدل 1400؛ 184 میلیون تومان، تیبا صندوقدار 171 میلیون تومان، پراید با مدل 99 (توقف تولید) 167میلیون تومان، کوییک R در بهترین رنگ 200 میلیون تومان، کوییک ساده 192 میلیون تومان و ساینا 197 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

وی درباره واردات خودرو نیز بیان داشت: فعلا در زمینه واردات خودرو بین شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس اختلاف وجود دارد، یک روز اعلام می‌شود واردات آزاد شد، روز دیگر می‌گویند از بودجه جدا شد. مردم فعلا سردرگمند، هنوز کسی به صورت رسمی اعلام نکرده که آیا واردات خودرو خواهیم داشت یا خیر، ولی باتوجه به قیمت کنونی دلار بعید است که صرفه داشته باشد کسی با ارز آزاد اتومبیل را خریداری کرده و باضافه هزینه گمرکی وارد کشور کند زیرا قیمت‌ها صددرصد بالا می‌رود، در صورتی این امکان وجود دارد که صادرات هم داشته باشیم تا صادرکننده در ازای صادرات واردات داشته باشد تا قیمت‌ها عادلانه شود.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر