کد خبر: 131136
A

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران می‌گوید: استفاده نمک بیشتر در برخی نانوایی‌ها برای این است که خمیر را شکل دهند و همین امر منجر به کاهش کیفیت نان می‌شوند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران می‌گوید: استفاده نمک بیشتر در برخی نانوایی‌ها برای این است که خمیر را شکل دهند و همین امر منجر به کاهش کیفیت نان می‌شوند.

بیژن نوروز مقدم آبکنار گفت: اگر قرار است جلوی ضایعات نان گرفته شود همه موارد از مزرعه تا کشاورزی و حمل و نقل باید موارد استاندارد را رعایت کنند. الان ۲۰ نوع گندم در کشور وجود دارد که هر کدام مشخصات و مصارف خاص خود را دارد. برای افزایش کیفیت نان باید از اول چرخه تولید نان اصلاح شود.

به گفته او وزارت بهداشت اعلام کرده که برای هر ۱۰۰ کیلو گرم آرد، حدود ۸۰۰ گرم نمک استفاده شود این در حالی است که میزان نمک در گذشته یک کیلوگرم بوده که میزان ۸۰۰ گرم اصرار دارند. اگر نان مورد بررسی قرار بگیرد و شور باشد آن مرکز صنفی جریمه می‌شود.

رئیس اتحادیه نانوایان تهران گفت: افزودن ۸۰۰ گرم نمک که مقدار ابلاغ شده وزارت بهداشت است، مشخص نیست که برای چه نوع گندمی است چرا که جنس گندم در شهر‌های مختلف متفاوت است و قابل مقایسه نیست.

چندی پیش رهبر انقلاب نیز بر کاهش دور ریز و اسراف نان تاکید داشتند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر