کد خبر: 131158
A

احتمال تصاحب یکی از چهار هزار خودروی عرضه شده از میان رانا، رانا پلاس و پژو پارس بررسی شده است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دبیر انجمن خودروسازان گفت: کمیته خودرو در ابتدای امسال ۱۱ هزار مجوز پیش فروش به ایران خودرو داد که بررسی ها نشان می دهد از هر یک هزار نفر، ۲ نفر برنده می شوند.

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان می گوید: به دلیل سیاست غلطی که در توزیع خودرو اتخاذ کردیم و از آنجایی که این سیستم باعث ایجاد رانت شد، مردم از این شرایط ناراضی هستند، کمیته خودرو در عید امسال ۱۱ هزار مجوز پیش فروش به ایران خودرو داد که هفته بعد از آن ۵ میلیون نفر ثبت نام کردند که نشان می دهد از هر یک هزار نفر، ۲ نفر برنده می شوند.

نعمت بخش می گوید اگر قرعه کشی حذف شود و خودرو در حاشیه بازار به فروش رود، قیمت خودرو در کارخانه به حاشیه بازار نزدیک می شود که باعث می شود تقاضا کم شده و هفته‌ای ۵ میلیون تومان قیمت خودرو کاهش می‌یابد و در مدت ۳ ماه خودرو تک‌نرخی می‌شود. به عنوان مثال پژو پارس هم در کارخانه و هم در بازار به ۲۰۰ میلیون تومان می‌رسد.

به گفته او ۸۰ درصد شرکت کنندگان قرعه کشی، تقاضای کاذب است که دلیل آن‌ هم اختلاف قیمت بالای بین کارخانه و بازار است.

در طرح عمومی احتمال تصاحب یکی از چهار هزار خودروی عرضه شده معادل یک به هزار و ۲۵۰ نفر خواهد بود. فقط دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برای خرید پارس TU5 ثبت‌نام کرده‌اند این درحالی است که ایران خودرو این دوره یک هزار و ۵۰۰ دستگاه از آن عرضه می‌کند. به‌این ترتیب شانس برنده شدن هر کدام از متقاضیان یک به هزار و ۷۰۰ نفر خواهد بود.

در جدول زیر احتمال برنده شدن هر یک از خودرو های ارایه شده را مشاهده می کنید

1249203_897

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر