کد خبر: 136882
A

درحالی طبق مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده های بانکی باید ۱۸ درصد باشد، به تازگی برخی بانک‌ها از جمله تعدادی از بانک‌های دولتی اقدام به افزایش این نرخ و پرداخت سود ۲۰ درصدی به سپرده های بانکی کرده‌اند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به تازگی برخی بانک‌های دولتی و خصوصی در پاسخ به مشتریان برای افتتاح سپرده‌های جدید یا تمدید سپرده های قدیمی از افزایش نرخ سود سپرده خبر می دهند.

این بانک ها به مشتریان خود اعلام کرده اند که نرخ سود سپرده موقتاً به 20 درصد افزایش یافته است؛ شعب یکی از بانک های دولتی در پاسخ به مشتریان درباره اینکه آیا این نرخ به میزان مشخصی از سپرده ها پرداخت می شود یا خیر می گوید: خیر، به تمام مبالغ سپرده گذاری شده نرخ سود 20 درصد پرداخت می شود.

در شعب برخی دیگر از بانک ها وضعیت متفاوت است، یکی از بانک ها به مشتریان میگوید که نرخ سود پرداختی به سپرده های بالای 100 میلیون تومان 20 درصد است و زیر 100 میلیون همان 18 درصد قبلی!

مسئول این شعبه درباره اینکه نرخ سود از چه زمانی به 20 درصد افزایش یافته است؟ می گوید: قبلاً هم در برخی از بازه‌های زمانی سپرده 20 درصدی داشتیم؛ بستگی به تصمیم بانک دارد، ولی قبلاً هم در چند نوبت سپرده های جدید با نرخ 20 درصد افتتاح می شدند.

این درحالی است که طبق مصوبات هزار و دویست و نود و هفتمین جلسه شورای پول و اعتبار نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار ما بین 10 تا 18 درصد تعیین شده است و بانک مرکزی بارها در قالب بخشنامه‌هایی جداگانه از بانک‌ها خواسته است که نرخ های سود مصوب را رعایت کنند./ تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر