کد خبر: 137250
A

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرهیز ائمه جمعه از فعالیت‌های اقتصادی گفت: ائمه جمعه بهتر است وارد فعالیت‌های اقتصادی نشوند، زیرا مشغول شدن آنها به فعالیت‌های اقتصادی باعث می‌شود تا از اهداف و برنامه‌های اصلی‌شان باز بمانند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرهیز ائمه جمعه از فعالیت‌های اقتصادی گفت: ائمه جمعه بهتر است وارد فعالیت‌های اقتصادی نشوند، زیرا مشغول شدن آنها به فعالیت‌های اقتصادی باعث می‌شود تا از اهداف و برنامه‌های اصلی‌شان باز بمانند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس اظهار داشت: در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی تجربه ثابت کرده که سازمان‌ها و نهادهایی که وظیفه خدمت‌رسانی به مردم داشته‌اند، وقتی وارد فعالیت‌های اقتصادی شده‌اند از اهداف و برنامه‌های‌شان فاصله گرفته‌اند.

 

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: البته واقعیت این است که ائمه جمعه و به طور کل، طلاب در حوزه مسائل اقتصادی ورودی ندارند و زندگی آنها به لحاظ معیشتی در سطح متوسط رو به پایین است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: درست است که رهبر معظم انقلاب بر ورود نکردن ائمه جمعه به فعالیت‌های اقتصادی تأکید داشتند، اما این به این خاطر است که در ادامه مسیر هم این اتفاق نیفتد و گرنه تاکنون نیز همانطور که گفتم، طلاب ما نه تنها فعالیت اقتصادی نداشته‌اند، بلکه سطح زندگی آنها به ویژه در شرایط اقتصادی امروز متوسط رو به پایین است

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر