کد خبر: 139857
A

بانک مرکزی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طی دو هفته آینده بدهکارانی که معوقات خود را به بانک‌ها پرداخت نکنند، نام ایشان رسانه‌ای می‌شود.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ بانک مرکزی اعلام کرد: تا دو هفته آینده فهرست بدهکاران بانکی به روزرسانی می‌شود و به موجب مصادیق تعیین شده توسط شورای پول و اعتبار بانک مرکزی در حال بررسی استانداردسازی،صحت سنجی اطلاعات دریافتی هستیم.

بانک مرکزی با دریافت اطلاعات برخی بانک‌ها در قبال «مانده تسهیلات و تعهدات کلان و میزان پرداختی» و همچنین «مانده تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط و میزان پرداختی»، به موجب مصادیق تعیین شده توسط شورای پول و اعتبار، در حال بررسی و استانداردسازی و صحت سنجی اطلاعات دریافتی بوده و حداکثر این اطلاعات را تا دو هفته آینده بر روی تارنمای خود منتشر می‌کند.

بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی هم که اطلاعات مربوط به «مانده تسهیلات و تعهدات کلان و میزان پرداختی» و همچنین «مانده تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط و میزان پرداختی» را در موعد مقرر قانونی (در پایان هر فصل) به بانک مرکزی ارائه نداده باشند، طبق قانون بودجه ۱۴۰۱، هفته آینده به مراجع نظارتی مصرح در قانون معرفی می‌شوند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر