کد خبر: 151010
A

افزایش ۴۸ درصدی کرایه‌های تاکسی حقیقت دارد؟

رییس شورای شهر تهران در تشریح افزایش نرخ کرایه‌ها در سال آینده گفت: فرمانداری این مجوز را به ما می‌دهد که ۴۷ تا ۴۸ درصد و بر اساس نرخ تورم کرایه‌ها را افزایش دهیم؛ اما بنای ما این مسئله نیست چرا که در سایر بهای خدمات که در جلسات قبلی شورای شهر به تصویب رسید ما برخی از بهای خدمات را حداکثر ۵ درصد افزایش دادیم.

افزایش ۴۸ درصدی کرایه‌های تاکسی حقیقت دارد؟

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در حاشیه یکصدوسی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در رابطه با لایحه تعیین نرخ کرایه‌های تاکسی، مترو و اتوبوس در سال اینده گفت: بررسی این لایحه در کمیسیون مربوطه در دست بررسی است و قاعدتا تا پایان سال جاری باید کرایه‌های سال جاری مشخص کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که در لایحه پیشنهادی شهرداری تهران در خصوص کرایه‌ها، افزایش ۴۰ درصدی در نظر گرفته شده است آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟ گفت: به هر ترتیب فرمانداری این مجوز را به ما می‌دهد که ۴۷ تا ۴۸ درصد و بر اساس نرخ تورم کرایه‌ها را افزایش دهیم اما بنای ما این مسئله نیست؛ چرا که در سایر بهای خدمات که در جلسات قبلی شورای شهر به تصویب رسید ما برخی از بهای خدمات را حداکثر ۵ درصد افزایش دادیم.

رئیس شورای شهر تهران همچنین درباره مشکلات معارضین فرآیند احداث امتداد بزرگراه یادگار امام گفت: مشکلات معارضین سه مجموعه از جمله وزارت دفاع، ارتش و آموزش و پرورش وجود دارد که امیدواریم هر چه سریع‌تر کمک کنند که این موارد و مشکلات حل و بزرگراه به نتیجه برسد.

چمران همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا سرانجام پل حافظ برای سال آینده جمع‌آوری خواهد شد یا خیر؟ گفت: این موضوع البته به این بستگی دارد که ما ابتدا زیرگذری در مسیر این پل احداث کنیم و خودروها در خیابان طالقانی به زیرگذر بروند و در خصوص اینکه این پل در نوروز جمع‌آوری شود به نظر بنده ممکن نیست؛ چرا که ابتدا باید زیرگذر احداث شود.

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر