کد خبر: 56239
A

رییس فراکسیون کارگری مجلس، بودجه سال 98 را دارای شرایط اضطراری دانست و گفت: در این بودجه، نقاط اضطرار وخطرپذیر در نظر گرفته می شود، حمایت از مردمی که قدرت خرید پایین دارند؛ پیش بینی می شود تا از شرایط کنونی عبور می کنیم.

به گزارش دیده بان ایران؛ علیرضا محجوب، نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص بودجه 98 گفت: بودجه 98 قرار بود در هفته جاری به مجلس تقدیم شود، اما این اتفاق نیفتاد، چون تشخیص داده شد که بودجه سال آینده باید به شکل اضطراری و نه معمولی تدوین و تنظیم شود، در حالی که بودجه کنونی شرایط بودجه اضطراری را نداشت و به شکل عام و خاص نوشته شده بود.
این نماینده مجلس با بیان اینکه در سال 98 بودجه اضطراری خواهیم داشت و نه بودجه بودجه معمول و مرسوم، افزود: در بودجه اضطراری، باید مصرف و نیازهای اساسی مردم، جلوگیری از بروز مشکلات برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه در اولویت باشد .
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: اکنون معتقد به جامعه نظامی نیستیم ولی جنگ اقتصادی آغاز شده و 6 ماه است که در جنگ اقتصادی هستیم، این جنگ اقتصادی که از هر جنگ نظامی شدیدتر است، بر این اساس اگر ما به روال و بنابر شرایط سال های گذشته بودجه را تدوین و تنظیم کنیم، مردم نسبت به دانش و تشخیص متولیان امر، دچار تردید خواهند شد.
وی ادامه داد: اگر بودجه بر مبنای شرایط اضطرار تدوین نشود این سوال برای مردم ایجاد می شود که چرا در شرایط اضطرار و در وضعیتی که افزایش قیمت ها و کمبود درآمد، وضعیت معیشتی جامعه را تحت تاثیر قرار داده است، متولیان و مسئولان امر، بودجه را به شکل معمولی تدوین و تنظییم کرده اند.
رییس فراکسیون کارگری تصریح کرد: در بودجه اضطراری، نقاط خطرپذیر را در نظر می گیرند و می نویسند، نقاط خطر پذیر ما مردم هستند، مردمی که قدرت خرید پایینی دارند و فقیر و ناتوان هستند، کسانی که درآمد پایین داشته و حقوق کم دریافت می کنند؛ کارگران و کارمندانی که زیر سه میلیون تومان دریافت می کنند، یا کشاورزان و دیگر آحاد مردم که زیر این رقم درآمد دارند.
دولت اعلام کرد لایحه بودجه سال98 را 25آذر تحویل مجلس شورای اسلامی می دهد ولی ارائه آن به دلیل نیاز به اصلاحاتی برای تطابق آن با شرایط روز اقتصادی به تعویق افتاد.
قرار است این لایحه روز یکشنبه آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر