کد خبر: 56509
A

یک نماینده مجلس گفت: قیمت مرغ در بازار به ۱۴ هزار تومان و قیمت گوشت نیز به بالاتر از ۷۰ هزار تومان رسیده است و همچنین در خصوص گوشت‌های یخ زده که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده‌‌اند نزدیک به ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد لذا هشدار می‌دهم اگر این روند ادامه پیدا کند گوشت مرغ نیز از سبد خانوار حذف خواهد شد.

به  گزارش دیده بان ایران،  علی قربانی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: تذکر اول بنده به وزیر صمت است که متولی اصلی تنظیم بازار است و تذکر دوم بنده به وزیر جهاد کشاورزی است که متولی اصلی تنظیم بازار محصولات کشاورزی و دامی است.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنچه مشهود است برخلاف پایین آمدن قیمت ارز در کشور قیمت کالاها نیز به تبع آن ارزان نشده است و با توجه به اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای ضروری اختصاص یافته ولی کالاها با قیمت بالاتری به دست مردم می‌رسد.

وی گفت: قیمت مرغ در بازار به ۱۴ هزار تومان و قیمت گوشت نیز به بالاتر از ۷۰ هزار تومان رسیده است و همچنین در خصوص گوشت‌های یخ زده که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده‌‌اند نزدیک به ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد لذا هشدار می‌دهم اگر این روند ادامه پیدا کند گوشت مرغ نیز از سبد خانوار حذف خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش قیمت کالاهای ضروری مردم غیرقابل قبول است و همچنین نزدیک به ۱۵ قلم دارویی مورد نیاز مردم در بازار یافت نمی‌شود و قیمت مابقی داروها نیز بسیار بالا است بنابراین باید توجه داشت که هزینه خانواده‌ها بالا رفته و این شرایط به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و با ادامه پیدا کردن این روند باید تصمیمات دیگری در خصوص تأمین هزینه‌ خانواده‌ها صورت گیرد./ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر