کد خبر: 57523
A

رئیس سازمان تعزیرات از مجوز داشتن ۷۰ برند برای ورود به کشور خبر داد.

به گزارش دیده بان ایران، محمدعلی اسفنانی در یک گفت‌وگو رادیویی با اشاره به برخورد با واردکنندگان پوشاک قاچاق اظهار کرد: کسانی که با برندهای خارجی فاقد ثبت در کشور و نمایندگی اقدام به عرضه کالا به مردم می‌کنند مورد برخورد قرار خواهند گرفت.

وی افزود: در کشور مجموعه‌های دارای مجوز اجازه فعالیت دارند و کالای وارداتی آن‌ها نیز باید دارای شناسه باشد. از مجموع برندهای موجود در کشور، ۷۰ برند مجوز دارند و مابقی بصورت غیرقانونی وارد کشور می‌شود و طرح برخورد با آن‌ها صورت می‌گیرد.

رئیس سازمان تعزیرات در خصوص چرایی فقدان مبارزه صحیح با قاچاق عظیم پوشاک گفت: طرحی که شروع کردیم بدین معنا نیست که تنها در سطح عرضه مبارزه صورت می‌گیرد؛ در حالیکه قانونی می‌گوید برخورد باید در سطح مبادی ورودی صورت گیرد و مبادی ورودی نیز کار خود را انجام می دهند.

اسفنانی افزود: فرقی نمی‌کند قاچاق از چه طریقی وارد شود؛ چه از طریق کولبرها یا از طریق اسکله‌های وارداتی، برخوردها را شاهد هستیم و امیدواریم سر دسته مجموعه و کسانی که در راس کار هستند شناسایی و برخورد جدی با آن‌ها صورت گیرد.

در ادامه بهرام شهریاری، نائب رئیس اتحادیه نساجی و پوشاک ایران با اشاره به برخورد قدم به قدم با پوشاک فاقد مجوز وارداتی گفت: مبنا بر اینست که فروشگاه هایی با متراژ بیش از ۴۰۰ متر در مجتمع‌های شناخته شده تهران که با تابلوی یک برند، پوشاک غیر مجاز را عرضه می کنند در مرحله اول مورد برخورد قرار گیرند.

وی افزود: در مراحل بعدی با تمام کسانیکه پوشاک قاچاق وارد می‌کنند و برچسب‌های تولیدی در کشور را روی لباس‌ها درج می کنند برخورد می‌شود.

شهریاری ادامه داد: در زمان آقای نعمت زاده دستورالعملی ابلاغ شد که به برندهای خارجی اجازه فعالیت در کشور داده شد و یکی از بندهای اولیه آن، آوردن گواهی برند است و اینکه به عنوان یک برند خارجی به یک شرکت گواهی داده شود تا نمایندگی رسمی در کشور باشد و طبیعتا در این مرحله بسیاری وارد کنندگان برند تقلبی از بین رفتند و در طرح جدید نیز همین اقدام صورت می گیرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر