کد خبر: 58296
A
به دنبال اعلام افزایش مصرف چین؛

قیمت نفت امروز- دوشنبه- پس از انتشار بیانیه‌هایی مبنی بر افزایش میزان مصرف پالایشگاه‌های چین، دومین مصرف کننده نفت خام جهان افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران و به نقل از رویترز، قیمت نفت امروز -دوشنبه- به دنبال انتشار بیانیه‌هایی مبنی بر افزایش میانگین مصرف پالایشگاه‌های چین به عنوان دومین مصرف‌کننده نفت خام جهان در مقایسه با سطح مصرفی سال گذشته به‌رغم کاهش رشد اقتصادی این کشور به بالاترین سطح از آغاز سال ۲۰۱۹ رسیده است.

معاملات آینده نفت خام دریای برنت رأس ساعت هفت و ۲۶ دقیقه به وقت محلی با یک درصد افزایش معادل هفت سنت، به هر بشکه ۶۲ دلار و ۷۷ سنت رسید.

نفت خام برنت پیشتر برای اولین بار از آغاز سال ۲۰۱۹ به بیش از ۶۳ دلار در هر بشکه رسیده بود. 

هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت نیز با دو درصد افزایش معادل ۱۲ سنت ۵۳ دلار و ۹۲ سنت معامله شد. نفت خام آمریکا پیش از این برای نخستین بار از آغاز سال ۲۰۱۹ از مرز ۵۴ دلار در هر بشکه گذشته بود.

بیانیه‌های منتشر شده از سوی دفتر ملی آمار چین نشان داد که میانگین مصرف نفت خام در پالایشگاه‌های این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی با شش و هشت دهم درصد افزایش نسبت به سال گذشته به ۶۰۳ میلیون و ۵۷۰ هزار تن معادل ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز رسید.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر