کد خبر: 63005
A
در دیدار استاندار فارس با مدیرعامل بانک صنعت و معدن تاکید شد:

استاندار فارس بر لزوم همکاری بانک صنعت و معدن در راه اندازی واحدهای تولیدی غیر فعال تاکید کرد و افزود: واحدهایی که امکان بازگشت به چرخه تولید را دارند باید با اغماز و نگاه ویژه حمایت شوند چرا که بی شک راه اندازی یکی از این صنایع از ابتدا هزینه‌ای به مراتب بیشتر از راه اندازی مجدد این واحدها دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ دکتر عنایت الله رحیمی در دیدار با حسین مهری مدیر عامل بانک صنعت و معدن، با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال جاری را  به عنوان سال  رونق تولید نام گذاری کرده اند، عنوان کرد: بانکها به عنوان یکی از گردانندگان اصلی اقتصاد کشور می‌توانند با یافتن راهکارهای عملیاتی در رونق تولید و بهبود شرایط اقتصادی اثر گذاری جدی داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه بانک‌ها به عنوان بنگاه‌های اقتصادی باید سود و زیان را در نظر بگیرند و از بازگشت تسهیلاتی که در اختیار متقاضیان قرار داده‌اند اطمینان حاصل کنند، افزود: با توجه به شرایط اقتصادی و تلاطمات موجود باید در همه بخش‌ها از جمله بنگاه‌های اقتصادی از اصول همیشگی برای دریافت سود به اندازه گذشته با ایثار و از خودگذشتگی گذر کنند.

 

 استاندار فارس به پتانسیل‌های مختلف استان در حوزه های مختلف کشاورزی، صنایع وابسته به ویژه صنایع تبدیلی، وجود تقاضای مناسب برای مصرف و سرمایه گذاری، پتانسیل‌های معدنی و گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: هر یک از این توانمندی‌ها زمینه‌ای مناسب برای اقدامات اقتصادی است که با حمایت بانک صنعت و معدن به بهره وری و ایجاد ارزش افزوده و به تبع آن بهبود وضعیت اقتصادی می‌انجامد.
دکتر رحیمی با بیان اینکه صنایع مختلفی به ویژه در دولت تدبیر و امید در استان فارس مستقر شده است، بر لزوم‌حمایت از این صنایع تاکید کرد و افزود: بی تردید حمایت بانک صنعت و معدن از تولید در این صنایع؛ ایجاد اشتغال، بهره وری اقتصادی و در نهایت گذر از تنگناهای ایجاد شده در عرصه اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.
نماینده عالی دولت در استان فارس تاکید کرد: مدیریت ارشد استان آمادگی هر گونه همکاری در زمینه سرمایه گذاری های مختلف از سوی بانک صنعت و معدن را دارد.
استاندار فارس بر لزوم همکاری بانک صنعت و معدن در راه اندازی واحدهای تولیدی غیر فعال تاکید کرد و افزود:   واحدهایی که امکان بازگشت  به چرخه تولید را دارند باید با اغماض و نگاه ویژه حمایت شوند چرا که بی شک راه اندازی یکی از این صنایع از ابتدا هزینه‌ای به مراتب بیشتر از راه اندازی مجدد واحدهای تعطیل شده دارد.

دکتر رحیمی با بیان اینکه امروز در جنگ اقتصادی تمام عیار قرار داریم، یادآور شد: در شرایط جنگ استفاده از فرمول‌ها و روش‌های معمول پاسخگو نیست بلکه باید روش‌هایی متناسب با این شرایط ویژه تدوین و عملیاتی شود.

 

وی از بانک‌ها خواست ضمن در نظر گرفتن سود و زیان خود روند پرداخت تسهیلات و سرمایه گذاری‌ها را تسهیل کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر