کد خبر: 72174
A

دولت امارات متحده عربی سیاست های جدیدی را با هدف تقویت جایگاه این کشور در بخش طلا و جواهرات تصویب کرده است. کارشناسان بر این باورند که سیاست های جدید دولت امارات یک گام بلند و مهم برای رشد صنعت طلا جواهرات و جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی به شمار می رود. به اعتقاد کارشناسان سیاست جدید دولت امارات موجب افزایش شفافیت در صنعت طلا و جواهرات خواهد شد. اطلاعات جدیدی در اختیار فعالان بازار طلا جواهرات قرار خواهد گرفت و این روند موجب افزایش مبادلات طلا جواهرات در بازار امارات خواهد شد. این سیاست های جدید شامل تدابیر و اقدامات خاصی از جمله اداره و مدیریت بازار طلا هم در سطح فدرال و محلی و ایجاد یک پلتفرم فدرال برای مبادلات طلا و جواهرات است.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دید بان ایران ؛ دولت امارات متحده عربی سیاست های جدیدی را با هدف تقویت جایگاه این کشور در بخش طلا و جواهرات تصویب کرده است.

 

کارشناسان بر این باورند که سیاست های جدید دولت امارات یک گام بلند و مهم برای رشد صنعت طلا جواهرات و جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی به شمار می رود.

به اعتقاد کارشناسان سیاست جدید دولت امارات موجب افزایش شفافیت در صنعت طلا و جواهرات خواهد شد. اطلاعات جدیدی در اختیار فعالان بازار طلا جواهرات قرار خواهد گرفت و این روند موجب افزایش مبادلات طلا جواهرات در بازار امارات خواهد شد.

این سیاست های جدید شامل تدابیر و اقدامات خاصی از جمله اداره و مدیریت بازار طلا هم در سطح فدرال و محلی و ایجاد یک پلتفرم فدرال برای مبادلات طلا و جواهرات است. با راه اندازی این پلتفرم ویژه، کلیه مبادلات و خرید و فروش طلا و جواهرات و بازاریابی بخش طلا در امارات ، سازماندهی خواهد شد و شفافیت در معاملات تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

استفاده از فناوری های جدید در تولید مصنوعات طلا و ایجاد یک استاندارد بین المللی طلا برای جذب سرمایه گذاران خارجی نیز بخشی از سیاست های جدید خواهد بود.

طلا و جواهرات بخش مهمی در اقتصاد امارات به شمار می رود به طوری که تجارت فلزات گرانبها و الماس 20 درصد صادرات غیرنفتی این کشور را تشکیل می دهد.

در شش ماه نخست 2019 میلادی ، ارزش طلا الماس و جواهرات مبادله شده از طریق دوبی به بیش از 180 میلیارد درهم رسیده که نسبت به سال قبل 3 درصد رشد نشان می دهد.

رئیس بخش سرمایه گذاری موسسه Century Financial در این باره گفت: تقاضای جهانی طلا جواهرات هر سال به 2200 تن رسیده است و ارزش تجارت طلا جواهرات به بیش از 350 میلیارد دلار معادل 1285 میلیارد درهم رسیده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر