کد خبر: 81719
A

کشور‌های عضو اوپک پلاس نشست فوق العاده ویدیویی را برای تثبیت آخرین توافق خود در راستای جلوگیری از افت بیشتر بهای جهانی نفت برگزار می‌کنند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شبکه راشا تودی، سازمان کشور‌های صادرکننده نفت و ائتلاف صادرکنندگان نفتی به رهبری روسیه قرار است امروز (یکشنبه) جلسه‌ای اضطراری به صورت ویدیو کنفرانس برگزار کنند تا برای توافق در آخرین لحظات به منظور جلوگیری از سقوط بیشتر بهای نفت به جمع بندی برسند.

بر این اساس شرکت کنندگان در نظر دارند مذاکرات خود را که پنجشنبه انجام گرفته، نهایی کنند. در آخرین دور مذاکرات ائتلاف کشور‌های صادرکننده نفت برنامه‌ای را برای کاهش تولید جهانی نفت به میزان ۱۰ میلیون بشکه در روز برای افزایش قیمت نفت خام ارائه کرد. با این حال، سرنوشت این توافق همچنان در هاله‌ای از ابهام باقی مانده، زیرا مکزیک از قطع تولید آن به همان اندازه که اعضای دیگر می‌خواستند خودداری کرد.

کشور‌های تولید کننده نفت در تلاش هستند تا قبل از افتتاح بازار نفت، به توافقی در مورد کاهش بی سابقه تولید برسند. آخرین باری که مذاکرات اوپک پلاس در وین به دلیل عدم توافق بین روسیه و عربستان سعودی شکست خورد، بازار جهانی شاهد هرج و مرج بود و قیمت نفت خام حدود ۳۰ درصد کاهش یافت.

عصر روز جمعه برخی رسانه‌های بین المللی به نقل از رئیس‌جمهوری مکزیک اعلام کردند که این کشور بر سر کاهش تولید نفت با آمریکا و کشور‌های عضو اوپک پلاس به توافق رسیده است تا آخرین مانع بر سر راه رسیدن به توافق برداشته شود.

براساس گزارش رسانه‌های روسی، اعضای اوپک پلاس توافق کردند که از اول می‌تا پایان ژوئن (۱۲ اردیبهشت تا دهم تیر) تولید نفت خام را به میزان ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

این رقم از اول ماه ژوئیه (یازدهم تیر) به هشت میلیون بشکه کاهش یافته و تا پایان سال جاری ۲۰۲۰ این روال ادامه خواهد داشت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر