کد خبر: 95851
A

پایگاه خبری میدل ایست نیوز با انتشار تصاویری خخبر داده است که اولین محصول زعفران در اولین مرزعه کاشت زعفران در قطر و در سطح کشورهای عضو شورای همکاری کاشته شد و به بار نشست. حمید رضا دهقانی خبر داده است؛ تکنولوژی های کشاورزی و مستلزمات تولید زعفران قطری از شهر مشهد در ایران که به کاشت زعفران معروف است وارد قطر شد بسیاری از کارشناسان پس از کشت وسیع زعفران در افغانستان هشدار داده بودند فراهم کردن زمینه کشت زعفران در کشور های حاشیه خلیج فارس زمینه را برای بازار صادراتی ایران محدود می کند.اما ظاهراً اصرار به انتقال بذر به دیگر کشورها همچنان ادامه دارد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ میدل ایست نیوز: اولین محصول زعفران در اولین مرزعه کاشت زعفران در قطر و در سطح کشورهای عضو شورای همکاری کاشته شد و به بار نشست.

«فالح بن ناصر آل ثانی»، معاون وزیر شهرداری و محیط زیست قطر در امور کشاورزی و شیلات با حضور مسئولان این وزارت، کاشت محصول زعفران در قطر و در سطح کشورهای عضو شورای همکاری را در منطقه شمال در قطر برای اولین بار افتتاح کرد.

در این مراسم «حمید رضا دهقانی»، سفیر ایران در دوحه نیز حضور داشت و نسبت به اینکه به عنوان اولین ماموریت خود در قطر از مزرعه کاشت زعفران در قطر دیدن خواهد کرد، ابراز خوشبینی و خرسندی کرد.

وی تاکید کرد که قلب ایرانی ها همراه برادران خود در قطر است و آماده اند در همه زمینه ها از جمله کشاورزی و ارائه تجارب خود به تولید کنندگان در قطر کمک کنند

سفیر ایران در دوحه همچنین بر اهتمام کشورش برای مشارکت در همه فعالیت ها در قطر تاکید کرد.

وی توضیح داد که تکنولوژی های کشاورزی و مستلزمات تولید زعفران قطری از شهر مشهد در ایران که به کاشت زعفران معروف است وارد قطر شد.

photo_2020-11-23_14-25-25

photo_2020-11-23_14-25-26

photo_2020-11-23_14-25-56

photo_2020-11-23_14-25-58

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر