کد خبر: 104352
A

پس از جنجال‌های اخیر بعد از اظهارات توهین آمیز رئیس‌جمهور آمریکا علیه همتای روس خود، سخنگوی کرملین اعلام کرد که به دلیل عدم آمادگی واشنگتن، پوتین برنامه‌ای برای گفت‌وگو با بایدن ندارد

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز (یکشنبه) در جمع خبرنگاران تصریح کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه برنامه‌ای برای گفت‌وگو با «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا ندارد.
 
بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، پسکوف در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص احتمال گفت‌وگوی میان رؤسای جمهور روسیه و آمریکا پس از اظهارات توهین آمیز بایدن درباره پوتین تصریح کرد که به دلیل عدم آمادگی واشنگتن برای گفت‌وگو، پوتین نیز برنامه‌ای در این خصوص ندارد.
 
اظهارات سخنگوی کرملین در شرایطی مطرح شده است که رئیس‌جمهور روسیه عصر روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرده بود که به وزارت خارجه دستور داده تا مراحل آماده‌سازی گفت‌وگو با رئیس‌جمهور آمریکا را که می‌تواند در روز ۱۹ مارس یا دوشنبه ۲۲ مارس (دوم فروردین ماه) انجام شود، آغاز کند.
 
به دنبال این اظهارات پوتین، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد که بایدن در زمان مناسب با رئیس‌جمهور روسیه دیدار خواهد کرد.
 
تنش‌های اخیر میان مسکو و واشنگتن پس از آن آغاز شد که بایدن در مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز»، رئیس‌جمهور روسیه را «قاتل» خطاب کرد و با اتهام‌زنی به وی در خصوص مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تأکید کرد که اگر چنین چیزی ثابت شود، پوتین باید تاوان سنگینی بدهد.

 

پوتین نیز روز پنجشنبه در گفت‌وگو با تلویزیون روسیه در پاسخ به این توهین‌های بایدن گفت که هرکس حرف بد بزند به خودش برمی‌گردد و وی را برای یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی به چالش طلبید.

 

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید نیز در یک کنفرانس خبری با رد دعوت پوتین از جو بایدن برای شرکت در گفت‌وگوی تلویزیونی زنده، این بهانه را مطرح کرد که رئیس‌جمهور آمریکا به شدت مشغول امور دیگر است و وقت ندارد.

 

تنش‌ها در روابط روسیه و آمریکا از سال‌ها پیش به دلیل چند پرونده از جمله تحولات اوکراین و ادعاهای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شدت گرفته و واشنگتن چندین دور تحریم علیه مسکو وضع کرده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر