کد خبر: 109743
A

رئیس جمهور اوکراین از گفت‌وگو با نخست وزیر کانادا درباره مسائل مختلفی از جمله سانحه هواپیمای اوکراینی خبر داده و این مذاکرات را مفید خواند.

به گزارش دیده بان ایران؛ وُلودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین در صفحه توییترش از گفت و گو با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا خبر داده و نوشت: مکالمه مفیدی با جاستین ترودو داشتم. درباره وضعیت دونباس و فشار بیشتر بر روسیه برای رسیدن به صلح، گفت و گو کردیم. قدردان حمایت کانادا از استقلال اوکراین و اهداف یورو آتلانتیک هستیم. مواضعمان را نیز در زمینه تحقیقات درباره سقوط هواپیمای PS۷۵۲ هماهنگ کردیم. 
در بیانیه دفتر ریاست جمهوری اوکراین، در این باره آمده است: توجه ویژه ای به تقویت هماهنگی تلاش های اوکراین و کانادا در زمینه سرنگونی هواپیمای PS۷۵۲  توسط ایران و محاکمه مرتکبین آن شد. 

دی ماه سال ۹۸ یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراین بر اثر خطای انسانی به اشتباه در آسمان تهران مورد هدف قرار گرفته و سقوط کرد که منجر به جان باختن ۱۷۶ تن از هم وطنانمان و شهروندان دیگر کشورها از جمله کانادا و اوکراین شد. 
 تحقیقات فنی درباره علل وقوع این سانحه و رایزنی هیئت های دیپلماتیک ایران و کشورهای درگیر در سانحه بر سر پیش برد تحقیقات و پرداخت غرامت به خانواده های جان باختگان هنوز ادامه دارد. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر