کد خبر: 112348
A

رسانه‌های اسرائیلی در گزارشی درباره پیشرفت موشکی حزب‌الله گفتند، بر اساس برآوردهای ارتش این رژیم حزب‌الله ۱۵۰ هزار موشک از انواع مختلف دارد.

به گزارش دیده بان ایران؛ رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند، بر اساس برآورد ارتش این رژیم در زرادخانه موشکی حزب‌الله انواع موشک وجود دارد و در صورت وقوع یک جنگ دیگر روزنامه تا سه هزار موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک خواهد شد.

وب‌سایت اسرائیلی «واللا» گزارش کرد، بر اساس برآوردهای ارتش رژیم صهیونیستی حزب‌الله ۱۵۰ هزار موشک از انواع مختلف دارد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ این وب‌سایت افزود، با گذشت ۱۵ سال از جنگ دوم علیه لبنان (جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶) حزب‌الله پیشرفت کرده است و برآوردها حاکی از آن است که در زرادخانه موشکی حزب‌الله، موشک‌هایی از بُرد ۱۵ تا ۷۰۰ کیلومتر ، موشک‌های هدایت شونده تا برد ۲۰۰ کیلومتر و پهپادهایی که قدرت پرواز تا ۴۰۰ کیلومتر دارند، وجود دارد.

واللا ادامه داد، ارتش رژیم صهیونیستی پیشنهاد کرده، در رویارویی احتمالی آینده با حزب‌الله، حدود ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ موشک به سمت فلسطین اشغالی شلیک خواهد شد.

از سوی دیگر روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشت، بر اساس برآورد مقامات ارشد در سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی احتمال جنگ با لبنان همچنان پایین است.

این روزنامه افزود، علیرغم تلاش‌های منتسب به اسرائیل در رسانه‌های خارجی برای حمله به پروژه دقت موشکی حزب‌الله (موشک‌های نقطه زن) اما این جنبش موفق به توسعه این توانایی شده به شکلی که نگرانی سازمان امنیتی رژیم صهیونیستی را برانگیخته است.

«الون بن دافید» تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی در این خصوص گفت، برآوردهای امنیتی در فلسطین اشغالی حاکی از آن است که حزب‌الله تا به امروز موفق به ذخیره صدها موشک نقطه‌زن در بردهای متوسط تا دوربرد شده و چندین مرکز اکنون در لبنان وجود دارد که حاوی اجزای این موشک‌هاست.

«تال کلمن» فرمانده «جبهه ایران» در ارتش رژیم صهیونیستی نیز در این خصوص گفت: فکر کردن درباره زدن ضربه‌ای پیشگیرانه به پروژه موشک‌های نقطه‌زن حزب‌الله ، پیچیده است زیرا ممکن است منجر به جنگ منطقه‌ای شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر