کد خبر: 114994
A

پسر احمد شاه مسعود، یکی از رهبران فقید افغانستان اعلام کرد: علیه گروه طالبان در افغانستان قیام جدیدی برپا خواهم کرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از سایت المیادین، احمد مسعود، یکی از فرماندهان مسلح منطقه پنجشیر واقع در شمال کابل و پسر احمد شاه مسعود تاکید کرد، افغانستان را رها نکرده است و قیام جدیدی علیه طالبان مانند قیام پدرش برپا خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: ما به احمد شاه مسعود، فرماندهی که تا لحظه آخر عمر خود با طالبان جنگید،درود می‌فرستیم، طالبانی که ما را مورد ظلم قرار داد و مردم افغانستان به خاطر آنها در معرض آزار و اذیت قرار گرفتند.

مسعود همچنین تصریح کرد: ما خواهان مصالحه و توافق با طالبان نیستیم و تا آخرین لحظه زندگی خود با آنها مبارزه خواهیم کرد.«پنجشیر» افغانستان تنها ولایتی است که طالبان وارد آن نشده است.

بنابر گزارش دیده بان ایران، محمد پنجشیر، یکی از فرماندهان مسلح در ولایت پنجشیر تاکید کرد، گروه وی با هر گونه توافق با گروه طالبان مخالفت کرده و علیه طالبان اعلام جنگ کرده است.

امروز طالبان به سمت شرکت کنندگان در راهپیمایی برای حمایت از پرچم ملی افغانستان در ولایت «ننگرهار» شلیک کرد که در نتیجه آن چندین تن کشته وزخمی شدند.

از سوی دیگر امرالله صالح، معاون اشرف غنی رئیس جمهور سابق افغانستان اظهار داشت که احمد مسعود طرفداران، تانک‌ها و هواپیماها را در پنجشیر به خاطر مبارزه با طالبان جمع کرده است.

وی از شهروندان افغانستان خواست به مقاومت بپیوندند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر