کد خبر: 116564
A

خبرگزاری رویترز به نقل از وزیر دفاع اسرائیل ادعا کرد؛ ایران در یک پایگاه هوایی در نزدیکی شهر کاشان طرز کار با پهپادها را به شبه‌نظامیان یمنی، سوری، عراقی و لبنانی آموزش می‌دهد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ رویترز به نقل از بنی گانتز اتهاماتی را علیه ایران مطرح کرده است؛ وزیر دفاع اسرائیل مدعی شده پایگاه هوایی کاشان محل «آموزش پهپادی» به شبه‌نظامیان خارجی است.

رویترز در گزارش خود نوشته است؛ این اتهام حدود یک ماه پس از‌ آن مطرح می‌شود که در پی یک حمله مرگبار به یک نفتکش تحت اداره یک اسرائیلی در نزدیکی عمان، فعالیت‌های پهپادی تهران زیر ذره‌بین جهانی قرار گرفت.د.

دفتر بنی گانتز، می‌گوید اعلام به کارگیری «پایگاه هوایی کاشان» در شمال اصفهان برای آموزش «عوامل تروریستی از یمن، عراق، سوریه، و لبنان» برای استفاده از پهپاد‌های ساخت ایران، اطلاعات جدیدی است.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ رویترز نوشته است، گانتز همچنین در جریان یک کنفرانس در دانشگاهی نزدیک تل آویو گفت که ایران سعی دارد دانش چگونگی تولید پهپادها در نوار غزه در جنوب اسرائیل را به آن منطقه منتقل کند.

دفتر بنی گانتز تصاویری ماهواره‌ای را ارائه کرده است که به نوشته رویترز، گفته شده است پهپادها در باندهای پایگاه کاشان را نشان می‌دهد. مقامات دولت و وزارت خارجه هنوز به این ادعاها واکنشی نشان نداده است.

1497737_535

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر