کد خبر: 117179
A

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در کنفرانس خبری امروز سه‌شنبه (۳۰ شهریور) اسامی اعضای کابینه را معرفی کرد. نام یک نفر در کابینه طالبان بیش از دیگران توجه رسانه ها را به خود جلب کرد آن نام «نجیب‌الله» بود که به‌عنوان رئیس اداره انرژی اتمی از سوی طالبان منصوب شده‌ است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در کنفرانس خبری امروز سه‌شنبه (۳۰ شهریور) اسامی اعضای کابینه را معرفی کرد. نام یک نفر در کابینه طالبان بیش از دیگران توجه رسانه ها را به خود جلب کرد آن نام «نجیب‌الله» بود که به‌عنوان رئیس اداره انرژی اتمی از سوی طالبان منصوب شده‌ است.

 «نجیب‌الله» چهره گمنام کابینه طالبان است که اطلاعاتی درباره ان تا کنون منتشر نشده است. 

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ افغانستان در سال ۱۹۵۷ میلادی یعنی ۶۳ سال پیش عضو آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد و به عنوان بیست و دومین عضو این سازمان رسما ثبت شد.

این اداره برای اولین بار در زمان ریاست جمهوری محمد داوود (۱۳۵۲ تا ۱۳۵۷) آغاز به فعالیت کرد و اولین لابراتوار فیزیک هسته‌ای در دانشگاه کابل ایجاد شد. تحهیزات این مرکز در روزهای اخیر به روز رسانی شده است.

در سال‌های آغازین فعالیت اداره انرژی اتمی، اولین مرکز تشخیص و درمان سرطان در شفاخانه/بیمارستان علی آباد در غرب کابل ایجاد شد که به واسطه رادیولوژی امراض سرطانی را درمان می‌کرد.

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر