کد خبر: 117695
A

علی راشد النعیمی رئیس کمیته دفاعی، امور داخلی و خارجی شورای فدرال امارات در اظهاراتی مدعی شد: ببینید ایران چه بر سر لبنان، عراق و یمن آورده است و جهان اجازه ی این کار را به آن ها می دهد. توافق هسته ای به آن ها چراغ سبز نشان داده است که در منطقه هر کاری می خواهند، از جمله تروریسم شورشی و دخالت در امور دیگر کشورها، بکنند. دولت اوباما هم به آن ها این لطف را کرد، به همراه میلیاردها دلاری که از توافق حاصلشان شد و آن ها را به سمت جنایات بین‌المللی شان کشاند.»

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از روزنامه عبری زبان گلوبز، علی راشد النعیمی رئیس کمیته دفاعی، امور داخلی و خارجی شورای فدرال امارات متحده عربی در گفت و گویی با این روزنامه درباره بازگشت به توافق هسته ای هشدار داد. 

النعیمی "مدعی شد" ایران مرتبا در حال تخطی از قوانین بین المللی است و مرتبا استقلال همسایگانش را نقض می کند. 

او در ادامه اظهاراتش به ادعاهای خود علیه دولت ابراهیم رئیسی موضع گیری کرده و گفته است: ببینید ایران چه بر سر لبنان، عراق و یمن آورده است و جهان اجازه ی این کار را به آن ها می دهد. توافق هسته ای به آن ها چزاغ سبز نشان داده است که در منطقه هر کاری می خواهند، از جمله تروریسم شورشی و دخالت در امور دیگر کشورها، بکنند. دولت اوباما هم به آن ها این لطف را کرد، به همراه میلیاردها دلاری که از توافق حاصلشان شد و آن ها را به سمت جنایات بین‌المللی شان کشاند.» 

این مقام اماراتی مدعی شد: «توافق هسته ای، به همان شکلی که در سال ۲۰۱۵ بود،  فاجعه ای برای منطقه و تمام جهان خواهد بود و موجب قدرت گرفتن ایران خواهد شد». 

او در ادامه به انتقاد از دولت پرداخته و گفت: دولت فعلی ایران مقصر اصلی است، نه ملت آن. این مشکل است که جایگاه کشور را تنزل می دهد و به رفاه دیگر کشورهای منطقه آسیب می زند.

**توضیح دیدبان ایران: بازنشر اخبار "دیگر رسانه ها" به معنای تایید اظهارات و ادعاهای آنها همان گونه که ذکر شد نیست. 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر