کد خبر: 118083
A

بنا بر بخشنامه‌ای که به تازگی به‌ دست دفاتر خدمات مسافرت جهانگردی و هواپیمایی کشور رسیده؛ شرایط جدید برای سفر به ترکیه اعلام شده است. برای آگاهی از شرایط و هزینه های جدید برای سفر به ترکیه و همچنین ممنوعیت های جدید این گزارش را بخوانید

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ بنا بر بخشنامه‌ای که تازگی به‌دست دفاتر خدمات مسافرت جهانگردی و هواپیمایی کشور رسیده است، ترکیه با به‌روزرسانی مقررات سفر  به این کشور اعلام کرد: تا اطلاع ثانوی پذیرش مسافران با تابعیت افغانستانی برای انجام سفر به کشور ترکیه امکان‌پذیر نیست.

ترکیه به تازگی در بخش‌هایی از مرز زمینی مشترک با ایران، دیوار کشیده است که بنا بر اعلام دولت این کشور، بخشی از هدف این دیوارکشی،  مقابله با مهاجرت روزافزون افغان‌ها از مرز ایران است.

در ادامه مقررات جدید سفر به ترکیه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور در ارتباط با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، آمده است: تمام مسافران بالای ۱۲ سال در پروازهای ورودی به ترکیه باید در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز، در یکی از مراکز تاییدشده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی منفی تست را به زبان انگلیسی به همراه داشته باشند. فهرست مراکز تاییدشده آزمایش تشخیص مولکولی مسافران برون‌مرزی در لینک (اینجا)  قابل دریافت است.

همچنین مسافران بالای شش سال، قبل از پرواز باید در لینک (اینجا) به صورت آنلاین ثبت‌نام شوند و کپی از تایید نهایی و QR کد تشکیل‌شده را همراه داشته باشند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر