کد خبر: 118595
A

پس از اعلام آمادگی ترکیه برای همکاری با طالبان، سرپرست وزارت خارجه طالبان به دعوت ترکیه در رأس یک هیئت دیپلماتیک عازم این کشور شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران: پس از اعلام آمادگی ترکیه برای همکاری با طالبان، سرپرست وزارت خارجه طالبان به دعوت ترکیه در رأس یک هیئت دیپلماتیک عازم این کشور شد.

«عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «امیرخان متقی» سرپرست وزارت خارجه طالبان به دعوت رسمی «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه عازم آنکارا شد.

وی افزود که هیئت طالبان در این سفر با مقامات بلندپایه ترکیه در مورد مسائل مختلف بحث و تبادل نظر خواهد کرد.

این دیدار درحالی صورت گرفته است که روز گذشته «جهاد ارگینای» سفیر ترکیه در کابل طی دیداری با «عبدالحکیم الشرعی» سرپرست وزارت دادگستری طالبان از آمادگی آنکارا برای همکاری با «امارت اسلامی افغانستان» خبر داده بود.

ترکیه درحالی برای همکاری با طالبان اعلام آمادگی کرده و تماس‌هایش را نیز با آن‌ها افزایش داده است که هنوز هیچ یک از کشورهای جهان دولت موقت طالبان را به رسمیت نشناخته است.

سه‌شنبه نیز «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه گفته بود که ممکن است در روزهای آینده به همراه وزرای خارجه برخی کشورهای دیگر برای دیدار با سران طالبان به کابل سفر کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر