کد خبر: 121283
A

شبکه تلویزیونی CBS آمریکا : روسیه در ماه‌های سرد سال خود را برای یک حمله به اوکراین آماده می‌کند. غرب به رهبری آمریکا، روسیه را به انباشت نیرو و تسلیحات در مرز خود با اوکراین و تهدید تمامیت ارضی این کشور متهم می‌کنند. سالها است که شرق اوکراین از کنترل کیف خارج شده و در کنترل شورشیان مورد حمایت مسکو قرار دارد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛  شبکه تلویزیونی CBS آمریکا خبر داد؛  روسیه در ماه‌های سرد سال خود را برای یک حمله به اوکراین آماده می‌کند. غرب به رهبری آمریکا، روسیه را به انباشت نیرو و تسلیحات در مرز خود با اوکراین و تهدید تمامیت ارضی این کشور متهم می‌کنند. سالها است که شرق اوکراین از کنترل کیف خارج شده و در کنترل شورشیان مورد حمایت مسکو قرار دارد.

CBS با اشاره به یک منبع ناشناس اطلاعاتی در آمریکا مدعی شده روسیه فصل زمستان را که روزهای آن کوتاه است برای حمله به اوکراین انتخاب کرده است؛ مسئله فقط زمان است وگرنه اصل حمله حتمی است.

این ادعا درحالی مطرح شده که وزیر دفاع آمریکا نیز هفته گذشته از پوتین خواسته بود علت انباشت سلاح را در مرز با اوکراین توضیح دهد. روسیه همواره بر امنیت مرزهای خود با اوکراین تاکید کرده و اتهامات غرب را رد می‌کند.

در همین حال سخنگوی کرملین نیز غرب به ویژه آمریکا را به ایجاد بحران مصنوعی در رابطه با اوکراین متهم می‌کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر