کد خبر: 122479
A

نصر می گوید: اگر مذاکرات شکست بخورد بین ایران و آمریکا و همسایگان عرب آن درگیری رخ خواهد داد و همین ثبات حداقلی خاورمیانه هم سقوط خواهد کرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ولی نصر، استاد دانشگاه جان هاپکینز  با اشاره به اینکه در مذاکرات وین، ایران خواستار تضمینی برای بازنگشتن تحریم ها در دوره های بعدی است، می گوید پاسخ آمریکا این است که هیچ رییس جمهوری در آمریکا نمی تواند چنین تضمینی بدهد.

او می گوید همه طرف ها خواستار ادامه مذاکرات هستند و هیچ طرفی خواستار شکست مذاکرات نیست. 

به گفته او، ایران به رفع تحریم ها نیاز دارد اما معتقد است آمریکا دیگر نمی تواند فشار بیشتری به تهران وارد کند. در نتیجه با پیشروی در صنعت هسته ای، این ایران است که به دولت بایدن فشار حداکثری وارد می کند. البته ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست و صرفا می خواهد دولت بایدن را تحت فشار بگذارد تا تحریم ها برداشته شود.

نصر می گوید: اگر مذاکرات شکست بخورد بین ایران و آمریکا و همسایگان عرب آن درگیری رخ خواهد داد و همین ثبات حداقلی خاورمیانه هم سقوط خواهد کرد. پس اگر آمریکا به دنبال خلاص شدن از خاورمیانه و درگیر نشدن در یک درگیری بزرگتر است باید با ایران توافق کند.

او با اشاره به اشتباه ترامپ، اسرائیل و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در خروج از برجام،  می گوید آنچه در وین در جریان است، آخرین شانس برای جلوگیری از بروز یک فاجعه است

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر