کد خبر: 124319
A

اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای از تمدید تحریم‌های خود علیه روسیه در ارتباط با موضوع اوکراین، تا تاریخ ۳۱ژوئیه۲۰۲۲ (نهم مردادماه ۱۴۰۴) خبر داد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شورای اروپا (نهاد مشخص‌کننده خط مشی اتحادیه اروپا) روز پنج‌شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه تا روز 31 ژوئیه 2022 تمدید می‌شود.

شورای اروپا در بیانیه خود اعلام کرد: «این شورا امروز تصمیم گرفت که اقدامات محدودکننده کنونی که بخش‌های مشخصی از اقتصاد فدراسیون روسیه را هدف قرار می‌دهد، به مدت 6 ماه تا تاریخ 31 ژوئیه 2022 تمدید کند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «تصمیم شورا در پی آخرین ارزیابی‌ها از وضعیت اجرای توافقات مینسک توسط اعضای شورا در تاریخ 16 دسامبر 2021 اتخاذ شده است.»

ماه گذشته سران کشورهای اتحادیه اروپا طی نشستی در مقر این اتحادیه در بروکسل، با اکثریت آرا تمدید تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را تصویب کردند.

اتحادیه اروپا در سال 2014 پس از الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه که به موجب یک همه‌پرسی مطابق با ضوابط بین‌المللی انجام شد، به بهانه «حمایت از تمامیت ارضی اوکراین» تحریم‌هایی را علیه بخش‌های مالی، انرژی و دفاعی روسیه وضع کرد و از آن زمان تاکنون همواره در برهه‌های شش‌ماهه این تحریم‌ها را تمدید کرده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر