کد خبر: 125795
A

ارتش لهستان روز شنبه اعلام کرد که نخستین گروه از نیرو‌های آمریکایی وارد این کشور شدند. آمریکا قرار است برای آنچه مقابله با تهدید‌های روسیه می‌خواند ۳ هزار سرباز را به کشور‌های متحد خود در اروپای شرقی اعزام کند. بر اساس این برنامه، لهستان میزبان هزار و ۷۰۰ نیرو خواهد بود. به گفته فرمانده ارتش لهستان بقیه نیرو‌های نظامی آمریکایی نیز «به‌زودی» وارد لهستان خواهند شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران یورونیوز: ارتش لهستان روز شنبه اعلام کرد که نخستین گروه از نیروهای آمریکایی وارد این کشور شدند. آمریکا قرار است برای آنچه مقابله با تهدیدهای روسیه می‌خواند ۳ هزار سرباز را به کشورهای متحد خود در اروپای شرقی اعزام کند.

 بر اساس این برنامه، لهستان میزبان هزار و ۷۰۰ نیرو خواهد بود. به گفته فرمانده ارتش لهستان بقیه نیروهای نظامی آمریکایی نیز «به‌زودی» وارد لهستان خواهند شد.

سری اول از نیروهای هنگ ۸۲ نیروهای آمریکایی از راه هوایی وارد فرودگاه یسیونکا شدند.

این خبر در حالی است که هشت هواپیمای آمریکا در همین فرودگاه به زمین نشست که حامل نظامیان مسؤول برای فراهم سازی مقدمات استقبال از سربازان هنگ مذکور و ارائه حمایت لجستیکی از آنها بود.

یک هواپیمای نظامی سی ۱۳۰ آمریکا تجهیزات نظامی را در فرودگاه رژسوف یسیونکا در جنوب لهستان تخلیه کرد.

آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرده بود که ۳ هزار نیروی بیشتر را برای دفاع از کشورهای عضو ناتو در مقابل «هرگونه تجاوز» به شرق اروپا اعزام خواهد کرد. هشت هزار و پانصد نظامی آمریکایی نیز از اواخر ماه گذشته میلادی به منظور «واکنش سریع در صورت لزوم» در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.

روسیه از اواخر سال گذشته میلادی ده‌ها هزار نیروی خود را در مرزها شرقی اوکراین مستقر کرده است. کشورهای غربی، روسیه را متهم می‌کنند که ده‌ها هزار نیروی خود را در مرزهای اوکراین مستقر کرده است تا در صورت لزوم این کشور را مورد حمله قرار دهند. واشنگتن حتی روز جمعه اعلام کرد که شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد مسکو قصد دارد یک حمله ساختگی ایجاد کرده و وانمود کند که مورد حمله اوکراین قرار گرفته تا به این بهانه این کشور را مورد تهاجم قرار دهد.

در مقابل مسکو تمام این اتهامات را رد می‌کند و می‌گوید که هیچ قصدی برای حمله اوکراین ندارد و تنها می‌خواهد امنیت خود را تامین کند. روسیه بارها نسبت به گسترش مرزهای ناتو به سمت شرق هشدار داده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر