کد خبر: 126677
A

به گفته مقامات آگاه، آمریکا موقتا مقر "سازمان سیا" را از کی‌یف به مکان دیگری جابجا کرده است. این اقدام یک روز پس از آنکه وزات خارجه آمریکا اعلام کرد که به دلیل استقرار نیروهای نظامی روسیه در نزدیکی اوکراین، دیپلمات‌های خود را به "لویو"، شهری در غرب اوکراین و نزدیک مرز لهستان انتقال داده، اتفاق افتاد.

به گزارش سایت دیده بان ایران ؛ به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، جابجایی و یا خروج افسران سیا از کی‌یف می‌تواند جمع آوری اطلاعات را درخصوص فعالیت‌های روسیه در قبال اوکراین پیچیده کند. آمریکا با جمع آوری اطلاعات و افشای آن‌ها در رابطه با آن چیزی که مقامات آن را "توطئه‌های مختلف روسی" جهت تضعیف یا جایگزینی دولت اوکراین نامیده‌اند، تحقیق و بررسی می‌کند.

همچنین، روز دوشنبه وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای از شهروندان آمریکایی خواست بلاروس را فورا ترک کنند.

هم‌زمان با بالا گرفتن تنش‌ها در مرز اوکراین و افزایش احتمال وقوع حمله نظامی روسیه به اوکراین، بسیاری از کشورهای اروپایی و متحدان آمریکا از همه اتباع خود خواست سریعااوکراین را ترک کنند.

وزارت خارجه آمریکا روز شنبه اعلام کرد که اکثر کارکنان دیپلماتیک خودش را در کی‌یف به لویو منتقل می‌کند اما نه همه کارکنان و این خود بیانگر این بود که سفارت به کار خود ادامه خواهد داد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه از اظهار نظر درخصوص اینکه چه تعداد کارمند در سفارت باقی مانده است، خودداری کرد./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر