کد خبر: 128729
A

روزنامه «هاآرتص» اسرائیل، در گزارشی با اشاره به حمله ماه گذشته این کشور به پایگاهی نظامی در کرمانشاه، مدعی شد که در حمله ای صدها پهپاد ایرانی منهدم شده اند. به گفته منابع امنیتی روزنامه، حمله موشکی ایران به اربیل نیز ظاهراً پاسخی به این حمله اسرائیل بوده است. سازمان اطلاعات و امنیت خارجی اسرائیل «موساد»، در شب‌های سیزدهم و چهاردهم فوریه، با به کارگیری «سه موج» تهاجمی هواپیماهای بدون سرنشین انفجاری، به یک پایگاه لجستیکی سپاه در کرمانشاه حمله کرده و تعدادی از ساختمان‌های آن را تخریب کرده بود.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ روزنامه «هاآرتص» اسرائیل، در گزارشی با اشاره به حمله ماه گذشته این کشور به پایگاهی نظامی در کرمانشاه، مدعی شد  که در حمله ای صدها پهپاد ایرانی منهدم شده اند.

به گفته منابع امنیتی روزنامه، حمله موشکی ایران به اربیل نیز ظاهراً پاسخی به این حمله اسرائیل بوده است. سازمان اطلاعات و امنیت خارجی اسرائیل «موساد»، در شب‌های سیزدهم و چهاردهم فوریه، با به کارگیری «سه موج» تهاجمی هواپیماهای بدون سرنشین انفجاری، به یک پایگاه لجستیکی سپاه در کرمانشاه حمله کرده و تعدادی از ساختمان‌های آن را تخریب کرده بود.

تلویزیون «المیادین» روزگذشته اعلام کرده بود که حمله موشکی سپاه پاسداران به ساختمانی در اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، واکنشی به حمله اسرائیل در میانه‌های فوریه به مرکزی نظامی در نزدیکی کرمانشاه بوده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به صورت رسمی مسئولیت حمله به اربیل را پذیرفته و مدعی شده که پایگاهی وابسته به اسرائیل را مورد هدف قرار داده است.

این اتفاق پس از آن رخ داد که ماه گذشته؛ «نورنیوز» رسانه وابسته به شورای عالی امنیت ملی ایران، ادعا کرده بود یک «آتش‌سوزی» در «انبار محل نگهداری روغن موتور» و «مواد قابل اشتعال» در یکی از مقرهای «پشتیبانی» سپاه در منطقه «ماهدیشت» کرمانشاه رخ داده بود؛ ادعایی که  بعداً تکذیب شد.  

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر