کد خبر: 133643
A

شبکه ۱۲ اسراییل اعلام کردند که رژیم اسرائیل در برخی کشورهای منطقه از جمله امارات و بحرین سامانه راداری نصب کرده است شبکه ١٢ تلویزیون اسرائیل تاکید کرد که ارتش این رژیم سامانه‌های راداری را در ابوظبی و منامه برای مقابله با آنچه تهدیدات موشکی ایران خوانده، نصب کرده است تاکنون ابوظبی و منامه واکنشی رسمی به این اخبار نشان نداده اند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ شبکه ۱۲ اسراییل ادعا کرد که سامانه رادار این رژیم چند ماه پیش زمانی که پهپادهای انتحاری به سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب شد، توانست هشدار اولیه را ارائه کند و این پهپادها بر فراز عراق سرنگون شدند. 

این کانال گفت که دولت آمریکا به دنبال ایجاد یک ائتلاف امنیتی گسترده بین رژیم اسراییل و تعدادی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله کشورهایی که روابط دیپلماتیک با این رژیم ندارند، است.  این تحولات همزمان با سفر دیروز (پنجشنبه) «نفتالی بنت»به امارات که بنا به دعوت شیخ «محمد بن زاید» رئیس امارات انجام شد، صورت گرفت. 

سخنگوی کابینه رژیم اسرائیل گفت: «بنت» با رئیس امارات، درباره همکاری‌های امنیتی و گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران گفت‌و گو کرد. 

در این پیوند، قانونگذاران احزاب دموکرات و جمهوری خواه آمریکا روز گذشته (پنجشنبه) لایحه‌ای را به کنگره ارائه کردند که بر اساس آن، پنتاگون برای ادغام سامانه پدافند هوایی اسرائیل و تعدادی از کشورهای عربی از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس همکاری کند. 

«جونی ارنست» سناتور جمهوری خواه گفت که این لایحه از «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا می‌خواهد تا با همکاری با شرکا و متحدان واشنگتن در خاورمیانه برای ایجاد یک سامانه موشکی و هوایی یکپارچه برای مقابله با آنچه او «تهدیدهای ایران» و نیروهای نیابتی آن در منطقه نامید، همکاری کند. 

سناتور ارنست گفت: قانونی که از سوی دو حزب مورد حمایت قرار گرفته است، کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و عراق، اردن، مصر و رژیم اسراییل و سایر کشورهای تعیین شده توسط وزیر دفاع را برجسته می‌کند و از پنتاگون می‌خواهد راهبردی را برای اجرای همکاری امنیتی و حفاظت و ارزیابی محیط تهدیدات کنونی وضع کند. 

روزنامه «وال استریت ژورنال» نیز به نقل از یکی از منابع خود ادعا کرد که ادغام پدافند هوایی تعدادی از کشورهای عربی از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس را از حملات موشک‌های کروز، بالستیک و سایر سامانه‌های هوایی محافظت می‌کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر