کد خبر: 137590
A

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید: علی‌رغم گمانه‌زنی های مطرح شده «جو بایدن» در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری در آمریکا شرکت خواهد کرد.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید به رغم بالا گرفتن درخواست در میان برخی قانونگذاران دموکرات برای آنکه جو بایدن به دلیل بالا بودن سنش از ریاست جمهوری آمریکا کنار برود، گفت آمار و ارقام افت شدید محبوبیت جو بایدن در نظرسنجی‌ها «به دست ما می‌رسد».

جاناتان کارل، خبرنگار شبکه ای. بی. سی نیوز در یک مصاحبه از کارین ژان پیر در خصوص نتیجه یک نظرسنجی جدید درباره اعتقاد اکثریت آمریکایی‌ها به بدتر شدن وضعیت اقتصاد کشورشان و دلیل عدم رضایت بسیاری از آمریکایی‌ها از مدیریت این اقتصاد توسط جو بایدن پرسید.

ژان پیر در برنامه «این هفته» متعلق به شبکه ای. بی. سی گفت: ما قبلا گفته‌ایم و می‌گوییم که ما این نتایج را دریافت می‌کنیم و درک می‌کنیم که مردم آمریکا در این مقطع چه احساسی دارند. اقتصاد اولویت اول این دولت است، مساله تورم اولویت اول این رئیس جمهور بوده است. کاهش هزینه‌ها اولویت شماره یک این رئیس جمهور بوده است.

ژان پیر در ادامه این مصاحبه بنا را بر تعریف از اینکه جو بایدن توانسته در ماه‌های اخیر دستاورد‌هایی نظیر کاهش اندک تورم و قیمت‌های سوخت را رقم بزند و قانون کاهش تورم و چند قانون دیگر را در کنگره آمریکا به تصویب برساند گذاشت.

اما کارل به این موضوع اشاره کرد که تعدادی از دموکرات‌ها گفته‌اند حزبشان به رهبری جوان‌تری نیاز دارد و پیشنهاد کرده‌اند که جو بایدن ۷۹ ساله دیگر از جانب حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد نشود.

ژان پیر، اما موکدا گفت: او قصد نامزدی دارد، او قصد نامزدی برای انتخابات را دارد.

بایدن در حال حاضر به همراه خانواده خود از جمله پسرش هانتر بایدن در کارولینای جنوبی در تعطیلات به سر می‌برد. روزنامه نیویورک پست گزارش داده بود که خانواده رئیس جمهور آمریکا به صورت رایگان در یک ویلای ساحلی ۲۰ میلیون دلاری در جزیره منحصر به فرد «کیاوا» که متعلق به «ماریا آلوین» از حامیان مالی دموکرات‌ها است، اقامت می‌کنند.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر