کد خبر: 141253
A

جزییات پیام تهدید آمیز ایران به کشورهای اروپایی/ باید منتظر عواقب تحریم ها باشید

پولتیکو در گزارشی مدعی شد؛ ایران این هفته به طور خصوصی دیپلمات های اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داد تا تحریم ها علیه تهران را به دلیل (سرکوب معترضان) کنار بگذارند و به دیپلمات‌ها هشدار داد که این اقدام ممکن است روابط اروپا با این کشور را قطع کند.

جزییات پیام تهدید آمیز ایران به کشورهای اروپایی/ باید منتظر عواقب تحریم ها باشید

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ پولتیکو در گزارشی مدعی شد؛ ایران این هفته به طور خصوصی دیپلمات های اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داد تا تحریم ها علیه تهران را به دلیل (سرکوب معترضان) کنار بگذارند و به دیپلمات‌ها هشدار داد که این اقدام ممکن است روابط اروپا با این کشور را قطع کند.

در متن نامه‌ای که به گروهی از سفرای اتحادیه اروپا فرستاده شده و توسط POLITICO مشاهده شده است، ایران هشدار داده شده است: «اگر اروپا نکات ظریف وضعیت فعلی را در نظر نگیرد، عواقب آن جدی خواهد بود و روابط دوجانبه ممکن است پس از آن دوام نیاورد.

پولیتیکو ادعا کرده است؛ جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه نامه مشابهی را از حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران دریافت کرد که توسط پولیتیکو نیز مشاهده شد.

چندین دیپلمات اروپایی تایید کردند که این پیام را از سوی سفیر ایران دریافت کرده اند. دفتر بورل از اظهار نظر رسمی خودداری کرد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر