کد خبر: 62830
A

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد که به زودی نتایج توقف صادرات نفت ایران بر نفوذش در منطقه و برنامه موشکی‌اش مشخص خواهد شد و واشنگتن هرگز توسعه ایران در منطقه را نخواهد پذیرفت.این اقدام آمریکا به ایجاد ثبات و صلح در منطقه کمک خواهد کرد و تصور خاورمیانه با ثبات و صلح با وجود سیاست‌های توسعه طلبانه ایران بسیار سخت است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران روز دوشنبه اعلام کرد که عدم تمدید معافیت از تحریم‌ها باعث کاهش نفوذ ایران در منطقه خواهد شد.
وی افزود:« به زودی نتایج توقف صادرات نفت ایران بر نفوذش در منطقه و برنامه موشکی‌اش مشخص خواهد شد و واشنگتن هرگز توسعه ایران در منطقه را نخواهد پذیرفت.»
هوک در ادامه مدعی شد:« این اقدام آمریکا به ایجاد ثبات و صلح در منطقه کمک خواهد کرد و تصور خاورمیانه با ثبات و صلح با وجود سیاست‌های توسعه طلبانه ایران بسیار سخت است.»
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران اضافه کرد: خواستار صفر شدن صادرات نفت ایران هستیم و از کشورهایی که معافیت از تحریم‌ها داشتند می‌خواهیم که به عدم تمدید این معافیت‌ها کاملا پایبند باشند.

 

کاخ سفید امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته معافیت‌های نفتی ایران را دیگر تمدید نکند.

 

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا نیز در نشست خبری با بیان اینکه ۸۰ درصد درآمدهای ایران از نفت است مدعی شد واشنگتن تلاش می‌کند که تمام صادرات نفت ایران را قطع کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر