کد خبر: 70262
A

ونالد ترامپ در پاسخ به پرسش دیگری درباره دیدار با حسن روحانی در نیویورک گفت، «نمی‌دانم. من خیلی از اقدامات رئیس جمهوری مکرون تشکر می‌کنم. اما ما از طریق امانوئل مکرون مسائل را دنبال نمی‌کنیم.» رئیس جمهور آمریکا در ادامه اظهار داشت: افراد مستقیما با ما تماس می‌گیرند و ما مجبور نیستیم مسائل را از طریق کشورهای دیگر دنبال کنیم. ما چنانچه مایل می‌بودیم، می‌توانستیم کمک‌های زیادی (مثلا) از ژاپن بگیریم. ژاپن یکی از اصلی‌ترین خریداران نفت آن‌ها است. آنها روابط گسترده‌ای دارند. وی افزود: ما نیازی به دیگر کشورها نداریم، اگر بخواهیم مستقیما وارد مذاکره خواهیم شد. رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به این که مقام‌های ایران می‌خواهند مسایلشان را حل کنند و با یک مشکل بزرگ روبه رو هستند، گفت: تعداد کمی شاهد چنین تورم بی سابقه‌ای در ۵۰ سال هستند، موقعیت غم انگیزی است، می‌توانند مشکلات را سریع حل کنند، ما ظرف ۲۴ ساعت می‌توانیم مشکلشان را حل کنیم. باید ببینم چه پیش خواهد آمد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۱۳شهریور دیدار با حسن روحانی٬ رئیس جمهوری ایران در نشست مجمع عمومی سازمان ملل را ممکن دانست، ولی تاکید کرد٬ ایالات متحده تحریم ها علیه ایران را لغو نخواهد کرد.

دونالد ترامپ در دفتر کار خود در کاخ سفید و در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص احتمال دیدار با حسن روحانی در اواخر ماه جاری میلادی در نیویورک گفت، مطمئناً ، هر چیزی ممکن است.

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، در ماه‌های اخیر برای کاستن از تنش‌ها بین ایران و آمریکا تلاش‌هایی دیپلماتیک داشته و چندین بار تلفنی با حسن روحانی، همتای ایرانی‌اش، گفت‌وگو کرده است. در همین زمینه گمانه‌زنی‌هایی در خصوص دیدار روسای جمهوری آمریکا و ایران مطرح شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به این که مقام‌های ایران می‌خواهند مسایلشان را حل کنند و با یک مشکل بزرگ روبه رو هستند، گفت: تعداد کمی شاهد چنین تورم بی سابقه‌ای در ۵۰ سال هستند، موقعیت غم انگیزی است، می‌توانند مشکلات را سریع حل کنند، ما ظرف ۲۴ ساعت می‌توانیم مشکلشان را حل کنیم. باید ببینم چه پیش خواهد آمد.

دونالد ترامپ در پاسخ به پرسش دیگری درباره دیدار با حسن روحانی در نیویورک گفت، «نمی‌دانم. من خیلی از اقدامات رئیس جمهوری مکرون تشکر می‌کنم. اما ما از طریق امانوئل مکرون مسائل را دنبال نمی‌کنیم.»

رئیس جمهور آمریکا در ادامه اظهار داشت: افراد مستقیما با ما تماس می‌گیرند و ما مجبور نیستیم مسائل را از طریق کشورهای دیگر دنبال کنیم. ما چنانچه مایل می‌بودیم، می‌توانستیم کمک‌های زیادی (مثلا) از ژاپن بگیریم. ژاپن یکی از اصلی‌ترین خریداران نفت آن‌ها است. آنها روابط گسترده‌ای دارند.

وی افزود: ما نیازی به دیگر کشورها نداریم، اگر بخواهیم مستقیما وارد مذاکره خواهیم شد.

دونالد ترامپ همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص شرط ایران برای بازگشت آمریکا به برجام در مقابل آغاز مذاکرات رو در رو گفت، نه، این‌ آخرین حرف‌های آن‌ها نبود. بلکه به صورت دیگری گفتند تا زمانی که برخی اقدامات ما انجام نشود. مثلا تحریم‌ها لغو شود. ولی چنین چیزی اتفاق نخواهد افتاد. آنها به صورتی که شما بیان کردید، این موضوع را مطرح نکردند، ولی خواست نهایی هم این بود، چنین چیزی روی نخواهد داد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر