کد خبر: 74371
A

منابع عراقی از ارسال تجهیزات نظامی و وسایل نقلیه زرهی به بخش قدیمی نجف برای حفاظت از زیارتگاه‌ها و دفاتر مراجع دینی خبر دادند.

به گزارش دیده بان ایران؛ عراق به دنبال اقدامات خرابکارانه روز گذشته عناصر ناشناس در پوشش معترضان در شهر نجف تجهیزات نظامی برای حفاظت از زیارتگاه‌ها و دفاتر مراجع دینی فرستاد.

 

  منابع عراقی از ارسال تجهیزات نظامی و وسایل نقلیه زرهی به بخش قدیمی نجف برای حفاظت از زیارتگاه‌ها و دفاتر مراجع دینی خبر دادند.

 

«هشام الهاشمی» یک کارشناس امنیتی در توئیتی در صفحه توئیتر خود گفت: یگان رزمی «العباس» یکی از تشکیلات سازمان «الحشد الشعبی» و نزدیک به مرجعیت نجف، تجهیزات نظامی به مرکز شهر نجف فرستاد.

 

به گزارش وبگاه خبری موازین نیوز، به گفته الهاشمی این تجهیزات برای کمک به حفاظت از زیارتگاه‌ها و بخش قدیمی نجف و دفاتر مراجع و مدارس دینی رسیده است.

 

گروهی از مهاجمان نقابدار که به گفته منابع محلی از اهالی شهر نجف اشرف نبوده‌اند چهارشنبه شب به کنسولگری ایران در نجف یورش برده و بخش‌هایی از آن را به آتش کشیدند.

 

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که در جریان این حمله 47 نیروی امنیتی عراقی مجروح شده‌اند. بر اساس گزارش منابع محلی، متجاوزان به کنسولگری ایران در شهر نجف، نه از اهالی این شهر بلکه گروهی نقابدار بوده‌اند که با برنامه‌ریزی برای این اقدام و آتش‌افروزی به نجف آمده بودند.

 

عراق از ابتدای ماه اکتبر گذشته شاهد برخی اعتراضات به فساد و ناکارآمدی است که با دخالت برخی طرف‌های خارجی از جمله آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی به صحنه آشوب و اغتشاش بدل شده است.

 

منبع: فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر