کد خبر: 76028
A

فرانسه بهرام قاسمی، سفیر ایران در پاریس را به وزارت خارجه احضار کرد. آقای قاسمی برای توضیح درباره سرنوشت فریبا عادل‌خواه و رولان مارشال، دو تبعه فرانسوی زندانی در ایران به وزارت خارجه احضار شده است. وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود ادامه حبس دو تبعه این کشور در ایران را «غیرقابل تحمل» خواند و بار دیگر از تهران خواست تا آنها را آزاد کند. در این بیانیه آمده است: «وزارت خارجه فرانسه مراتب نگرانی عمیق خود را درباره شرایط خانم فریبا عادل‌خواه، که دست به اعتصاب غذا زده، به سففیر ایران اعلام کرد.»

به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ فرانسه بهرام قاسمی، سفیر ایران در پاریس را به وزارت خارجه احضار کرد. آقای قاسمی برای توضیح درباره سرنوشت فریبا عادل‌خواه و رولان مارشال، دو تبعه فرانسوی زندانی در ایران به وزارت خارجه احضار شده است.

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه خود ادامه حبس دو تبعه این کشور در ایران را «غیرقابل تحمل» خواند و بار دیگر از تهران خواست تا آنها را آزاد کند.

در این بیانیه آمده است: «وزارت خارجه فرانسه مراتب نگرانی عمیق خود را درباره شرایط خانم فریبا عادل‌خواه، که دست به اعتصاب غذا زده، به سففیر ایران اعلام کرد.»در این بیانیه همچنین از ممانعت ایران برای ارائه کمک‌های کنسولی به خانم عادل‌خواه انتقاد شده است.

فریبا عادل‌خواه، پژوهشگر ایرانی فرانسوی از ماه ژوئن در ایران بازداشت است. وی از روز ۲۴ دسامبر دست به اعتصاب غذا زده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر