کد خبر: 76422
A

🔹اولین نیروگاه اتمی امارات تا سه ماهه نخست سال جاری میلادی 2020 (تا پایان 1398 ) راه اندازی خواهد شد. 🔹 در نخستین مرحله یکی از 4 واحد این نیروگاه وارد مدار فعالیت رسمی خواهد شد. 🔹هزینه ساخت این نیروگاه 24.4 میلیارد دلار است. ساخت این نیروگاه توسط موسسه انرژی برق کره جنوبی (کیپکو) انجام شد. 🔹قرارداد ساخت این نیروگاه میان امارات و شرکت کره ای در انتهای سال 2009 امضا شد. هر واحد این نیروگاه، ظرفیت تولید 1400مگاوات برق و در کل 5600 مگاوات خواهد بود.

 به گزارش سایت خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ روزنامه اماراتی اتحاد با انتشار این خبر افزود: راه اندازی واحد دوم این نیروگاه نیز به زودی انجام خواهد شد.

سازمان انرژی اتمی  امارات هم اکنون در تلاش است تا آخرین مراحل صدور مجور فعالیت واحد نخست نیروگاه اتمی امارات انجام شود.

راه اندازی اولین نیروگاه اتمی امارات تا آخر 98

بعد از صدور مجوز، سوخت وارد نیروگاه خواهد شد و به تدریج ظرفیت تولید برق نیروگاه افزایش می یابد تا در چند ماه به سطح فعالیت تجاری برسد.

نخستین نیروگاه اتمی امارات به نام "براکه" پس از راه اندازی کامل 4 واحد آن می تواند 5600 مگاوات برق تولید کند. هر واحد این نیروگاه، ظرفیت تولید 1400 مگاوات برق دارد.

هزینه ساخت این نیروگاه 24.4 میلیارد دلار است. ساخت این نیروگاه توسط موسسه انرژی برق کره جنوبی (کیپکو) انجام شد.

قرارداد ساخت این نیروگاه میان امارات و شرکت کره ای در انتهای سال 2009 امضا شد.

راه اندازی اولین نیروگاه اتمی امارات تا آخر 98

این نیروگاه در ساحل خلیج فارس قرار دارد. در صورت راه اندازی کامل، این نیروگاه، یک چهارم نیاز امارات به برق را تامین خواهد کرد.

این نخستین نیروگاه اتمی در یک کشور عربی به شمار می رود.

 

راه اندازی اولین نیروگاه اتمی امارات تا آخر 98

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر