کد خبر: 76590
A

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق فاش کرد در پی حمله تروریستی اخیر آمریکا به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد، دستور احضار سفیر آمریکا در بغداد صادر شد.

به گزارش دیده بان ایران؛ سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق فاش کرد در پی حمله تروریستی اخیر آمریکا به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد، دستور احضار سفیر آمریکا در بغداد صادر شد.

عبدالکریم خلف، سخنگوی نظامی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز (یکشنبه) در گفتگوی ویژه‌ای با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اظهار کرد: دولت عراق به محمد علی الحکیم، وزیر خارجه عراق دستور داد متئو تولر، سفیر آمریکا در بغداد را در پی حمله تروریستی اخیر آمریکا به کاروان حشد شعبی و شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و ابو مهدی المهندس، معاون رئیس حشد شعبی عراق و همراهانشان در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد احضار کند.

خلف در ادامه گفت: به وزیر خارجه عراق دستور داده شد، پیام اعتراض عراق و مخالفت آن با چنین اقدامی و درخواست برای توقف آن در آینده را به سفیر آمریکا تحویل دهد.

همچنین سخنگوی نظامی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که این کشور در پیام‌هایی خشم خود را از این حمله ابراز داشته، این اقدام آمریکا را نکوهش و محکوم کرده و نسبت به پیامدهای آن و آشوبی که احتمالا در این کشور ایجاد شود، هشدار داد.

وی به نقل از دولت عراق خطاب به آمریکا تاکید کرد: حمله‌ای را که به فرودگاه بین‌المللی بغداد انجام شد، شدیدا محکوم می‌کنیم، این حمله اقدامی غیر قابل قبول بود و آمریکا مسؤول تمامی اتفاق رخ داده است که احتمالا عراق را به آشوب کشانده و پیامدهای بسیاری دارد.

این مسؤول عراقی افزود: حمله آمریکا اقدامی در نقض حاکمیت عراق بوده و هدف قرار دادن یک فرمانده نظامی عراق در داخل فرودگاه بغداد اقدامی محکوم، نکوهیده، مردود و غیر قابل پذیرش است.

ترور ابومهدی المهندس، برجسته‌ترین فرمانده حشد شعبی که در طول سال‌های گذشته برای نابودی گروه تروریستی داعش مبارزه می‌کرد، موجب خشم سیاسی و مردمی گسترده‌ای در عراق شد./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر