کد خبر: 82217
A

نیرو‌های آمریکایی از ورود گشتی‌های روسیه به یک منطقه در شمال شرق سوریه ممانعت به عمل آوردند. وبگاه خبری گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه»، گزارش کرد که نیرو‌های ترکیه و روسیه در حال گشت زنی در اطراف منطقه معبده بودند که نیرو‌های آمریکایی راه آن‌ها را سد می‌کنند و از ورود آن‌ها به مرکز منطقه یادشده جلوگیری می‌کنند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ نیرو‌های آمریکایی، امروز (دوشنبه)، از ورود گشتی‌های روسیه به مرکز «معبده» از توابع استان «الحسکه» در شمال شرق سوریه ممانعت به عمل آورند.

وبگاه خبری گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه»، گزارش کرد که نیرو‌های ترکیه و روسیه در حال گشت زنی در اطراف منطقه معبده بودند که نیرو‌های آمریکایی راه آن‌ها را سد می‌کنند و از ورود آن‌ها به مرکز منطقه یادشده جلوگیری می‌کنند.

به گزارش دیدبان این گشتی مشترک متشکل از چهار خودروی نظامی ترکیه‌ای و چهار خودوری روسی بوده است که صبح امروز از منطقه «دیرنا آغی» در اطراف منطقه معبده حرکت خود را آغاز می‌کند و در روستا‌های مرزی با ترکیه اقدام به گشت‌زنی می‌کند.

دیدبان همچنین گزارش کرد که این گشتی‌ها با دو بالگرد روسی پشتیبانی می‌شدند که در ارتفاع پایین پرواز می‌کرند.

طبق توافق «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه‌ای او در ۲۲ اکتبر گذشته (۳۰ مهر) در شهر سوچی روسیه، شبه‌نظامیان کُرد سوریه تا عمق ۳۰ کیلومتری در شمال سوریه عقب‌نشینی کردند و مقرر شد تا دو کشور گشت‌زنی مشترک در این منطقه داشته باشند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر