کد خبر: 82664
A

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با صدور بیانیه‌ای رسما «جو بایدن» را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ تائید کرد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای رسما از جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ حمایت کرد.
 
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه خود نوشت: کار جو (بایدن) با صداقت و ارزش‌ همراه است. او صدای منطق و مقاومت است که برای مردم خواهد جنگید. امروز با افتخار او را برای ریاست جمهوری آمریکا تائید می‌کنم.

 

پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر امسال برگزار می‌شود. بایدن به عنوان نامزد پیشتاز دموکرات‌ها به احتمال زیاد رقیب اصلی دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا خواهد بود.

 

براساس تازه‌ترین نظرسنجی در ایالت فلوریدا، جو بایدن نسبت به رقیب خود یعنی دونالد ترامپ برتری پیدا کرده، هرچند که این برتری جزئی گزارش شده است.

 

در نظرسنجی اخیری که فاکس‌نیوز آن را در ایالت فلوریدا انجام داده، ۴۶ درصد از مردم این ایالت حمایت خود را از بایدن نامزد دموکرات‌ها اعلام کردند و در نقطه مقابل ۴۳ درصد هم حمایت خود را از ترامپ اعلام کرده‌اند.

 

همزمان با شیوع ویروس کرونا در آمریکا و ضربه بی‌سابقه به اقتصاد این کشور، جمهوری‌خواهان نسبت به انتخابات آتی ریاست‌جمهوری بسیار نگران هستند. ترامپ تمایل زیادی به بازگشایی اقتصاد آمریکا دارد، اما کارشناسان این اقدام را آن هم در شرایط فعلی خطرناک توصیف کردند. بایدن ترامپ را متهم کرده که قصد دارد انتخابات نوامبر سال جاری ریاست جمهوری را به تعویق بیاندازد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر