کد خبر: 85533
A

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، او ممکن است درباره برگزاری نشست با نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در آینده فکر کند اما نه در حال حاضر.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با «آکسیوس» در دفتر کارش گفت: شاید درباره آن فکر کنم... مادورو دوست دارد ملاقات داشته باشد. من هم هرگز با دیدارها مخالف نبوده‌ام و همانطور که می‌دانید به ندرت با انجام دیدارها مخالفت کرده‌ام. همواره می‌گویم، با انجام ملاقات‌ چیز زیادی از دست نمی‌دهید. اما در حال حاضر، من آن‌ها را رد می‌کنم.

 

ترامپ گفت که چندان از تصمیم دولتش برای هواداری از خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا حمایت نمی‌کند. گوآیدو در بحبوحه اعتراضاتی که پس از انتخابات 2018 به راه افتاد و مادورو برای دومین بار پیروز انتخابات ریاست جمهوری 6 ساله این کشور آمریکای لاتین شد، برای عزل او تلاش کرد.

 

ترامپ در مصاحبه روز جمعه با آکسیوس که یکشنبه منتشر شد، گفت: گوآیدو انتخاب شد. فکر می‌کنم که لزوما طرفدار آن نبودم اما گفتم -برخی‌ها آن را دوست داشتند، بعضی‌ها نداشتند. مشکلی با این ندارم. فکر نکنم، این یکی یا آن یکی خیلی معنادار بوده باشد. می‌توانستم با آن یا بدون به سر کنم اما بسیار قاطع علیه اتفاقاتی بودم که در ونزوئلا رخ می‌داد.

 

ژانویه 2019، گوآیدو که ریاست مجمع ملی ونزوئلا را در دست داشت، برای برکناری مادورو از قدرت خود را "رئیس‌جمهوری موقت" نامید. ایالات متحده و چندین کشور غربی از گوآیدو حمایت کردند اما روسیه، چین و ترکیه و دیگر کشورها حامی مادورو بودند و او را تنها رهبر قانونی ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند. مادورو واشنگتن را به تلاش برای سرنگونی دولتش برای تصرف ثروت‌های نفتی ونزوئلا متهم کرده است.

 

منبع: ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر