کد خبر: 88601
A

مقام‌های وزارت دفاع آمریکا اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری این کشور که انفجار مهیب بیروت پایتخت لبنان را ناشی از «حمله» احتمالی از طریق انفجار بمب خوانده بود، رد کردند.

به گزارش دیده بان ایران؛ شبکه سی.ان.ان بامداد چهارشنبه به نقل از «سه مقام وزارت دفاع آمریکا» که خواستند نامشان فاش نشود، اعلام کرد که نمی‌دانند ترامپ درباره چه چیزی حرف می‌زند.
ترامپ سه‌شنبه به وقت محلی آمریکا در کنفرانسی خبری در کاخ سفید با این پرسش روبرو شد که آیا وی «مطمئن» است که انفجار لبنان «یک حمله بوده و حادثه نیست؟»
وی پاسخ داد: با توجه به انفجار، به نظر می‌رسد که این گونه باشد.
ترامپ همچنین با اشاره به اینکه با ژنرال‌های آمریکایی تشکیل جلسه داده، افزود: به نظر می‌رسد که آنها احساس می‌کنند یک حمله باشد. بله، نوعی بمب بود.
یکی از مقام‌های وزارت دفاع آمریکا که سی.ان.ان با وی گفت‌وگو کرده است، اظهار کرد: اگر نشانه‌ای وجود داشته باشد که کسی در منطقه چنین اقدامی انجام داده است، تدابیر حفاظتی برای نیروها و تجهیزات آمریکایی در منطقه به طور خودکار افزایش می‌یابد.
وی افزود که تاکنون چنین اتفاقی رخ نداده است.
در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ عصر سه‌شنبه در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور حاوی نیترات آمونیوم رخ داد.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت لبنان تاکنون در پی این انفجار دستکم ۷۳ نفر کشته و بیش از سه هزار و ۷۰۰ نفر زخمی شدند.
شورای عالی دفاع لبنان بامداد چهارشنبه در جلسه فوق العاده خود به ریاست «میشل عون» سه روز عزای عمومی و تعطیلی ادارات دولتی را در این کشور اعلام کرد.

منبع: العالم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر