کد خبر: 88688
A

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای مدعی شد اگر زمان انتخابات این کشور نزدیک نبود، چین و ایران و کره‌شمالی پای میز مذاکره با واشنگتن بودند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از یونهاپ ترامپ در این گفتگو اظهار داشت که اگر انتخابات نزدیک نبود دو اتفاق می افتاد: یکی اینکه بازار سهام وضعیت بهتری داشت که البته از قبل رکوردزنی کرده است. وی سپس مدعی شد که ظرف ۲۴ ساعت ایران، چین و کشورهای دیگر سر میز مذاکره برای توافق حاضر می شدند! به علاوه کره شمالی.

 

وی افزود: اگر کلینتون رئیس جمهور شده بود، درگیر جنگ بودیم؛ ممکن بود جنگ تمام شود یا تمام نشود ولی با کره شمالی در جنگ بودید.

 

این در حالی است که «مون چونگ دو» مشاور ویژه رئیس‌جمهور کره جنوبی در امور دیپلماتیک و امنیتی  گفته است از آنجا که شرایط لازم برای توافق میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ وجود ندارد، بعید است «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، با برگزاری چنین دیداری موافقت کند.

 

چونگ دو گفت: در این‌که "غافلگیری اکتبر" در کار باشد شک دارم، نه فقط به‌خاطر زمان بندی تنگاتنگی که در آستانه انتخابات آمریکا وجود دارد، بلکه از این نظر که ترامپ چیزی برای ارائه دادن به کره شمالی ندارد.

 

مذاکرات اتمی میان آمریکا و کره شمالی از سال گذشته میلادی و پس از دیدار ناکام ترامپ با کیم در هانوی، متوقف شده است.

 

رهبر کره شمالی چندی قبل ضمن مخالفت با درخواست آمریکا برای خلع سلاح اتمی این کشور، تأکید کرد توانمندی‌های اتمی که پیونگ‌یانگ به دست آورده، بقا و امنیت آن را تضمین کرده است. کیم در جلسه‌ای  با کهنه ‌سربازان ارتش این کشور گفت این بازدارندگی «مؤثر و مطمئن» پیونگ‌یانگ است که آینده و امنیت ملی دائمی برای کره شمالی به ارمغان می‌آورد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر