کد خبر: 89155
A

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل در واکنش به موافقتها و مخالفتها با توافق این رژیم با امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط در حساب توئیتری خود نوشت: از «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر، پادشاهی عمان و بحرین به خاطر حمایتشان از توافق تاریخی میان تل آویو و ابوظبی تشکر می‌کنم. وی در ادامه مدعی شد، این توافق با گسترش چرخه صلح و منافع کل منطقه منجر خواهد شد.

 به گزارش سایت دیده بان ایران؛ بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به موافقتها و مخالفتها با توافق این رژیم با امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط در حساب توئیتری خود نوشت: از «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر، پادشاهی عمان و بحرین به خاطر حمایتشان از توافق تاریخی میان تل آویو و ابوظبی تشکر می‌کنم.

وی در ادامه مدعی شد، این توافق با گسترش چرخه صلح و منافع کل منطقه منجر خواهد شد.

تشکر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می‌شود که برخی کشورهای اسلامی و مردم منطقه از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام انزجار کرده‌اند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز جمعه ضمن مخالفت با این توافق از بررسی تعلیق روابط میان آنکارا با ابوظبی خبر داد.

روز گذشته بود که واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «محمد بن‌زیاد» ولی‌عهد ابوظبی و «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.

در متن بیانیه مشترک برای اعلام این توافق آمده است: «در نتیجه این گشایش دیپلماتیک و بنا به درخواست رئیس‌جمهور ترامپ و با حمایت امارات متحده عربی، اسرائیل اعلام حاکمیت بر مناطق اعلام‌شده در "چشم‌انداز صلح" رئیس‌جمهور ترامپ را تعلیق کرده و تلاش‌های خودش را بر توسعه روابط با سایر کشورها در جهان عرب و اسلام متمرکز خواهد کرد».

امروز همچنین یک مقام صهیونیست که خواست نامش فاش نشود به شبکه «کان‌نیوز» گفت دولت بحرین هم به زودی توافق عادی‌سازی روابط با تل‌آویو را امضا می‌کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر