کد خبر: 90164
A

وزیر خارجه آلمان در اظهاراتی جدید در همراهی با آمریکا و رژیم صهیونیستی مدعی شد؛ لغو تحریم تسلیحاتی ایران به ضرر منطقه است و سایر کشور‌های اروپایی هم باید تابع این نظر باشند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از نیویورک تایمز، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان پس از دیداری که در برلین با «گابی اشکنازی» همتای صهیونیست خود داشت؛ مدعی لزوم استمرار تلاش‌ها برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شد.

البته، وی همزمان گفت که آلمان هنوز هم به برجام به عنوان بهترین راه ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نگاه می‌کند.

این ادعای ماس در حالی است که ایران همواره با صلح‌آمیز خواندن برنامه هسته‌ای خود، تاکید کرده که تسلیحات اتمی در دکترین دفاعی این کشور جایی ندارد.

وزیر خارجه آلمان در ادامه ادعاهای خود افزود: امیدواریم کشورهای اروپایی، و نه فقط آلمان، مانع از این (لغو تحریم تسلیحاتی ایران) شوند. این به ثبات منطقه ‌کمکی نمی‌کند.

ماس ادعاهای خود را اینگونه ادامه داد که آمریکا به دنبال تمدید کامل تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران است که قطعاً با وتوی روسیه و چین در شورای امنیت مواجه خواهد شد حال آنکه آلمان و سایرین (متحدان اروپایی) در تلاشند تا راه‌حل میانه‌ای پیدا کنند که مورد تائید چین و روسیه باشد و در عین حال با وتوی آمریکا نیز مواجه نشود.

وی در این باره گفت: به دنبال حصول راه‌حلی دیپلماتیک هستیم تا در آینده، تحریمی تسلیحاتی علیه ایران وجود داشته باشد.

ادعاهای ماس در حالی ایراد شد که آلمان، فرانسه و انگلیس پیشتر به قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران که از سوی آمریکا پیشنهاد شد؛ رای ممتنع داده بودند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر