کد خبر: 91281
A

وزیر خارجه امارات عربی متحده طی یادداشتی در یک نشریه آمریکایی، سازش با اسرائیل را دستاوردی تاریخی توصیف کرده و تاکید کرد اولویت اکنون نوسازی جوامع دو طرف است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ در حالی که قرار است امروز (سه‌شنبه) توافق عادی‌سازی روابط بین امارات عربی متحده و اسرائیل طی مراسمی در کاخ سفید امضا شود، عبدالله بن زائد آل نهیان وزیر خارجه ابوظبی این سازش را دستاورد دیپلماتیک تاریخی خواند.

 

عبدالله بن زائد طی یادداشتی در نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت: «دو هفته قبل، اولین پرواز مسافری اسرائیلی از تل‌آویو در ابوظبی فرود آمد. علاوه بر هیأت بزرگی از مقامات و رسانه‌های اسرائیلی، پیام بزرگتری را نیز با خود همراه داشت که به سه زبان نوشته شده بود، صلح (به سه زبان عربی، عبری و انگلیسی)».

 

وی با بیان اینکه توافق سازش ابوظبی با تل‌آویو، با هدف ایجاد منطقه‌ای با ثبات‌تر و مرفه‌تر است، ادامه داد: «عادی‌سازی روابط ببین امارات عربی متحده و اسرائیل، یک دستاورد دیپلماتیک تاریخی و نشانه‌ای امیدوارکننده از ممکن بودن پیشرفت در خاورمیانه است».

 

وزیر خارجه امارات افزود: «اماراتی‌ها و اسرائیلی‌ها، همه مردمان خاورمیانه هستند که از درگیری و مناقشه خسته شده‌اند. اولویت اکنون تداوم نوسازی جوامع خود و با ثبات کردن منطقه است».

 

بن‌زائد در ادامه نوشت: «اولویت با ایجاد موتور قدرتمند اقتصادی و تبادل فرهنگی است که فرصت‌ها و تفاهمات را در منطقه تولید کند. از خلیج [فارس] گرفته تا دریای سرخ، از کانال سوئز تا دریای مدیترانه».

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر