کد خبر: 91426
A

یک مجرم سریلانکایی که به اتهام قتل عمد محکوم به اعدام شده است برای انجام مراسم تحلیف نمایندگی مجلس از زندان به صحن پارلمان منتقل شد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ یک مجرم سریلانکایی که به اتهام قتل عمد محکوم به اعدام شده است برای انجام مراسم تحلیف نمایندگی مجلس از زندان به صحن پارلمان منتقل شد.

روزنامه بریتانیایی گاردین خبر داد: «بریمالال جایسیکارا» ۴۵ساله که با حکم دادگاه جنایی این کشور محکوم به اعدام و منتظر زمان اجرای آن است بعد از آنکه در انتخابات پارلمانی پیروز شد از زندان به پارلمان انتقال یافت تا در مراسم تحلیف شرکت کند.

 

این فرد که عضو حزب «سریلانکا بودوجانا بیرامونا» حاکم است، آگوست گذشته از سوی دادگاه به جرم ارتکاب قتل عمد یک فعال سیاسی مخالف در جریان تجمع انتخاباتی سال ۲۰۱۵ مجرم شناخته و به اعدام محکوم شد.

 

به نوشته این روزنامه، با توجه به اینکه فرایند نامزدی این مجرم در انتخابات پیش از اعلام رأی دادگاه او انجام گرفته بود، جایسیکارا موفق شد اجازه انجام فعالیت‌های انتخاباتی را پیدا کند و حتی به پیروزی هم برسد.

 

ابتدا مسئولان زندان به او اجازه حضور در جلسه افتتاحیه پارلمان ندادند، اما وقتی به دادگاه استیناف شکایت کرد به دستور قضات دادگاه اجازه یافت با مامور بدرقه برای انجام حقوق قانونی خود به عنوان نماینده مجلس از زندان خارج شود.

 

بر اساس این حکم، جایسیکارا برای حضور در جلسه پارلمان از زندان خارج شده و بعد از پایان جلسات مجدداً به آنجا بازمی‌گردد.

 

در زمان تحلیف این نماینده شماری از نمایندگان احزاب مخالف لباس سیاه به تن کردند، در حالی که برخی دیگر از این افراد به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردند.

 

منبع:اعتمادانلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر