کد خبر: 92486
A

به خاطر شیوع کرونا، بیکاری و فقر ناشی از آن، بسیاری از خانواده‌ها در نقاط کم برخوردار جهان به اجبار دختران خود را شوهر می‌دهند.

به گزارش دیده بان ایران؛ وبگاه ایتالیایی اونیره نوشت: سازمان «کودکان را نجات دهید » به آمار اسفباری اشاره می کند و آن را در کنار آمار بارداری های زودرس قرار می دهد که پیش بینی می شود در سال جاری به یک میلیون نفر در بیش از نیمی از قارۀ آفریقا افزایش یابد. پاندمی کووید-۱۹ باعث افزایش ازدواج کودکان و نیز اجباری گردیده و واقعیتی مبتنی بر درد و رنج و استثمار را بر زنان جوان تحمیل می کند. آنچه باعث مطرح شدن مجدد پدیده ای گردید که توسط سنت های اجتماعی دینی حمایت می شد، انزوای بیشتر جوامع و محدودیت های کنترل و امنیت است. با این وجود نیازمندی بیشتر خانواده ها که دختران خود را به پیوندهایی اغلب خارج از قانون ترغیب می کنند و از این طریق در جست و جوی یک نفع اقتصادی بوده یا معتقدند که این گونه چشم انداز روشنی برای دخترانشان تأمین می کنند، عامل اصلی این پدیده است.
دانیلا فاتارلا، مدیر کل «کودکان را نجات دهید» ایتالیا گفت: پاندمی بیش از پیش خانواده ها را به سمت فقر سوق داده است و دختران بسیاری بدون خوراک مانده و آنها را مجبور به کارکردن به منظور حمایت از خانواده یا رسیدگی به بستگان بیمار و نیز ترک مدرسه نموده، این خطر نیز وجود دارد که در مقایسه با همسالان پسر از امکان کمتری در رابطه با از سرگیری تحصیل مواجه باشند.
تعطیلی مدارس به سبب ویروس کرونا، ۱.۶ میلیارد دانش آموز را از آموزش، تغذیه و اجتماعی بودن محروم ساخته است. برای بسیاری به ویژه دختران درهای مدارس ممکن است برای همیشه بسته بمانند.
این سازمان اطلاعات به روز شده ای در خصوص واقعیتی در اختیار قرار داد که فقط مناطق اندکی از آن مصون مانده اند. کشورهایی که بیشتر دستخوش بحران های بشری هستند، بیشتر در معرض خطر ازدواج ها ی زودرس قرار دارند. طبق آمار این سازمان هر سال در حدود ۱۲ میلیون مورد از این نوع ازدواج ها صورت می گیرند. تخمین زده می شود که در سال ۲۰۲۰ تعداد ۵۰۰ زن جوان دیگر ناگزیر باشند به عنوان پیامد پاندمی در جنوب آسیا (۱۹۱ هزار نفر)، آفریقای مرکزی و غربی (۹۰ هزار نفر) و آمریکای لاتین و کارائیب (۷۳ هزار نفر) تن به ازدواج بدهند.

منبع: شفقنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر